Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy alul működés...

Pajzsmirigy alul működés okozhat hirtelen fogyást?

Figyelt kérdés
Nem rég alul működést állapítottak meg nálam de kicsi volt az eltérés viszont ez kb tavaly október fele volt. Azóta mostanában talán 3-4 hónapja durván fogyni kezdtem úgy hogy közben minden félét eszek mégse hízok eleget. Ismerőseim és családom is felfigyelt arra, hogy nagyon vékony lettem, már minden nadrág lóg rajtam és a karomon is látszik. 50 kg szoktam átlagosan lenni most már olyan 44-45 fele hajtok pedig nem akarok ennyi lenni. Mindenfélét eszek, mint hús, csirke, pörkölt, tarhonyás ételek, tészta ételek mégse hízok szinte semmit. Mondjuk nem is sokat mozgok de ez régebben nem volt gond. Lehet köze a pajzsmirigynek a fogyáshoz vagy ez más miatt is lehet? Jövőhéten megpróbálom elérni a háziorvosom és ezt megnézetni hogy mi bajom lehet, szerintetek köze van egymáshoz? 24N

2021. szept. 10. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Túlműködés okozhat fogyást, alulműködés hízást.
2021. szept. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen ha autoimmun alapú a probléma. Ilyen esetben van amikor a gyulladás miatt váltakozik az alul és túlműködés. Egész hosszú időkre is, pl. két évig fogy ezért inkább sovány az illető, aztán egyszer csak hízni kezd és túlsúllyal él egy-két évig majd megint követi egy túlműködéses időszak amikor megint fogyni kezd. Mikor teljesen kipurcan akkor viszont megáll alulműködésben.
2021. szept. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!