Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alacsony vérlemezke szám?(trom...

Alacsony vérlemezke szám?(trombocita)

Figyelt kérdés
Nos nekem néha elég alacsony, volt már 43 is a papíron de mostanában 60 és 80 között ugrál már 2-3 éve. Általában orvérzéseim vannak csak semmi több de az is csak 5 percig vérzik max. Azt mondták az orvosok már a sokadik vérvétel után hogy nem tudják mi okozza ezért valószínű hogy gyogyszert fogok kapni. Nos én olvastam itt rákot meg csontvelő alultermelést is és az volna a kérdésem hogy ezt is megállapítják csak vérböl hogy nem vagyok rákos? vagy ilyesmi ? Nincs szükség fizikai vizsgálatra is? mert ebből súlyos belső vérzéseim lehetnek akár agyvérzés is , és most kezdem furcsálni ezeket a "csak vérvétel"-es vizsgálatokat. Szerintetek?
2021. szept. 11. 07:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen orvosnál voltál eddig? Ez mindenképpen hematológiai kivizsgálást érdemel.
2021. szept. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Erre van a haematológia. Nem tudom jártál-e már ott, de ha nem akkor furcsállom, hogy még nem küldtek oda. Addig kár belemenni abba, hogy mi okozhatja, amíg nem mész el oda.
2021. szept. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Voltam hematológián és annyi biztos hogy nincs semmiféle fertőzésem de továbra is csak vérvételeim vannak. Ma reggel arra keltem hogy vérzik az orrom.
2021. szept. 11. 10:31
 4/12 anonim ***** válasza:
És a hematológián nem vették csontvelőmintát? Ez meglep.
2021. szept. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sok oka lehet, vitamin hiány, lépeddel is lehet gond, gondolom azért hasi UH volt. Ezt az egészet amúgy nem értem, tehát vért vesznek állandóan és közben meg ülnek és gondolkoznak mi bajod lehet, te meg addig várd a messiást vagy mi? Ezt azonnal kezelni kell, kideríteni mi okozza, mert nem normális.
2021. szept. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
meg nyomkodták a hasam de ezen felül semmit nem néztek. Csontvelő mintát sem vettek csak mindig a véremet elemezgetik ezért is kérdeztem itt rá , hátha vannak tapasztalatok mert 1 éve már hogy csak a véremet szívják és semmi előre haladás
2021. szept. 11. 12:01
 7/12 anonim ***** válasza:

menj további kivizsgálásokra én már megjártam a poklok poklát

nézettess egy csontvelő mintát:)

2021. okt. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi de szerintem megvan a ludas. Roszak a fogaim és annyira hogy eleg sűrűn begyulad es valószínű hogy ez lesz a baj
2021. okt. 8. 17:53
 9/12 anonim ***** válasza:
40 ezer/mikroliter érték felett az általános gyakorlat szerint nincs szükség beavatkozásra. Mindenesetre tartózkodni kell az acetilszalicilsav tartalmú gyógyszerek szedésétől.
2021. nov. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Valószínűleg a gyulladt fogaim okozzák ezt , szerintetek az is okozhatja? Mert az orvos azt mondta nem valószínű. De nem igazán érdekli őket.
2021. dec. 1. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!