Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek az normális, ha...

Szerintetek az normális, ha időnként fáj a vesém tompán? Illetve, hogy nem lát el az orvos, mert szerinte nem létezik betegség?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, 4 éve volt egy akut veseelégtelenségem, amit nem kezeltek, még egy vérvételt se sikerült kiharcolni és a végén tudatzavar mellett, vérmérgezést is kaptam... Kb. csoda, hogy túléltem, mert előtte hetekig mindenfélével elzavart... Majdnem kinyírt... A szüleimről meg ne beszéljünk, ki akartak csinálni, hogy szimulálok... Falun nem tudtam máshova elszökni orvoshoz...



Azóta néha időnként tompán fáj, a rosszullét minden napos... Előtte is tompán fájt...


Szerintetek mit lehet csinálni? Ehhez hiába megyek.. Nefrológia beutaló köteles, ahogy a vérvétel is. Ellógni a szüleimtől nem igenm tudok... Azt meg pláne nem fogja elhinni senki, hogy a szüleim szektások, nem engednek orvoshoz, hanem fejükbe veszik, hogy "megbolondult" és pszichiátriai szerekkel akarnak megmérgezni, semmivel nem engednek orvoshoz... 16 évesen hónapokig megtettek, mert az orvos kijelentette, mikor influenza miatt hazaküldtek, hogy "nem találok baját, szimulál". Utána félévig elkábítgattak, és begyógyszereztek bosszúból félévig... Kikötöttek, hogy soha nem kaphatok orvosi ellátást, mert "megbolondult és be kell gyógyszerezni" és nem fognak ellátni. Mikor rá 4 évre elmentem a vesém miatt, mert nem akartam meghalni, azt hittem, az megfelelő... Van egy pszichiáter, aki 10.000 forintért bármilyen szert kiír anyámnak...

Arról nem beszélve, hogy ha valaki csak azzal megy oda, hogy rosszul van sem állhat bosszút... 20 évesen ezért majdnem az életemet kellett adnom... Meg mert 16 évesen influenzaszerű betegség, láz miatt hazaküldtek az iskolából, nem ellát, hanem kicsinál, az őrültek meg félévig gyógyszereznek miatta... Illetve a szemét apám máig ver, meg kicsinál, mert "16 évesen megbolondultál, megmondta az orvos, nem talált bajodat (ránézés és kijelentette vírusok nincsenek)...


2021. szept. 11. 18:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szabad háziorvosválasztás van, felnőtt ember vagy, menj el egy olyan orvoshoz, aki lelkiismeretesen foglalkozik a problémáiddal és kivizsgáltat.
2021. szept. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Magánúton nem lehet semmit? Mondjuk vidéken nem igen van magánklinika...
2021. szept. 11. 18:15
 3/14 anonim ***** válasza:
Kétszer volt vesekövem,ami ki is jött,néha én is érzem azt a vesét,van amikor jobban,van hogy alig,pedig már évek teltek el.
2021. szept. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Magánúton is elmehetsz orvoshoz, aki ugyanúgy tud beutalót adni kórházi vizsgálatokra.
2021. szept. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Megkeresed az interneten a legközelebbi magánklinikát, felhívod őket, kérsz időpontot a nefrológiára, felülsz a vonatra vagy a buszra, és odamész. Mi ezen a nehéz?
2021. szept. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24 éves vagy, gondnokság alatt állsz, hogy egyedül nem mersz orvoshoz menni, szöknöd kell? Cselekvőképtelennek nyilvánítottak?
2021. szept. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez egy visszatérö kérdezö, akinek nem felismert és nem kezelt vesebetegsége van/volt, de az anyja/apja/szülei - mikor melyiket írja - mégis kényszerítik az egyetemre menni, egész nap ott is örzik, nehogy máshová - akárcsak orvoshoz is - el tudjon menni, egyébként me bezárják a lakásba és egy pszichiáter által felírt - szükségtelen - pszcihotikumokkal kezelik, hogy ne tudjon semmit tenni.
2021. szept. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem cselekvőképes vagyok, de állandó felügyelet alatt vagyok, ha felszállok a buszra, lejelentik nitt a faluban, plusz apám itthon van mindig... Igen, szökni kell... Egyszer szöktem orvoshoz, anyám kolleganőjének a férje, beköpött (nőgyógyász), azóta figyelget, kvázi követ és megfigyel, kb. 20 alkalommal, ha bementem a városba, pedig tudtak róla.
2021. szept. 11. 19:03
 9/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Kizárt, hogy lett volna akut veseelégtelenséged, az kezelés nélkül teljesen leáll, ha nem halsz bele.
2021. szept. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hetek alatt romlott le annyira, hánytam hetekig, rosszul voltam... Végül tudatzavar, már felállni nem bírtam...


10 °% alatti veseműködéssel, vérmérgezéssel mentem be a kórházba egyetem helyett, miután akkor is bezavartak, de nem oda mentem... Előtte 2 nappal s jártam a háziorvosnál, pedig megbosszulták... Erre mondtam, hogy majdnem kinyírt... Nem csináltatott vérvételt, semmit. Azt mondta anyámnak, hogy nincs baja, csak megnyugtatni akart... Anyámék akkor sem vittek orvoshoz, fenyegetettek, hogy begyógyszereztetnek, megvertek, hogy "megbolondultam". Illetve elkábított...


Kb. csoda, hogy túléltem, de minek, ha ezekkel kell élnem. Azóta néha fályogat. A sztori igaz, elmebetg állatok a szüleim, vernek...

2021. szept. 11. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!