Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan tudnék még segíteni...

Hogyan tudnék még segíteni magamon (székrekedés) ?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet az, hogy úgy érzem, mintha egy beszorult székletdarab lenne bennem. Mellette van minden nap új székletem, van amikor kisebb, van amikor nagyobb, az ürítés után viszont a kemény széklet érzete mindig megmarad. Tegnap megpróbáltam, hátha egy dulcolax kúp segítene rajtam, de megint csak friss széklet távozott (nem sok), a régi pedig ugyanúgy bentmaradt. Tehetnék még valamit, vagy csak az orvos segít már rajtam ? Válaszokat előre is köszönöm :)

2021. szept. 19. 11:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Miből érzed, hogy ez van veled? Érzel ott valamit? Vagy nehezen jön amúgy is?
2021. szept. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Egyébként nem jön nehezen. És igen, érzem, mintha egy székletdarab lenne bennem, és ha erőlködök, hogy jöjjön ki, sokszor bélsaras (és néha enyhén véres, valszeg az erőlködéstől) lesz a wc papír. Étvágyam van, néha fáj a hasam, de egyébként is hasfájós vagyok.
2021. szept. 19. 12:52
 3/19 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egy belső aranyért érzel. Sztem menj orvoshoz. Ha nagyon húzódozol ettől, akkor vegyél be hashajtó, hátha az fellazítja és kisodorja, ha mégis van bent székletrög.
2021. szept. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Lehet, sőt remélem, hogy igazad van. Külső aranyerem nemrég jött ki, de pár napon belül el is múlt szinte teljesen (reparonnal kentem). Ha belso aranyerrol lenne szo, akkor az meg nem lehet gyulladt egyaltalan, mivel nem faj a szekeles. Egyebkent szerinted/szerintetek egy glicerines kup hatasosabb lenne mint a dulcolax ?
2021. szept. 19. 14:13
 5/19 anonim ***** válasza:
Én inkább keserű vizet ajánlanék. Mira víz, vagy Hunyadi víz. Éhgyomorra 1dl tiszta vízzel keverve. Ha ez nem segít, akkor viszont mihamarabb orvos.
2021. szept. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én nem hasmenést szeretnék, hanem azt szeretném lazítani, ami már lent van... nem hinném h ezen a viz segitene.
2021. szept. 19. 14:23
 7/19 anonim ***** válasza:
Egy deci ezekből a vizekből nem okoz hasmenést, hanem kíméletesen "kisegíti" a bélből a székletet. Leoldja a bél faláról a rászáradt trutyit. Kíméletesebb és természetesebb, mint a patikákban kapható vegyszerek. Anyukámat nemrég operálták, és az orvosa is ezt ajánlotta, hogy erőlködés nélkül tudjon székelni.
2021. szept. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor a héten amikor tudom, kipróbálom. Egyebkent egyaltalan lehetseges az, hogy a beszaradt szeklet mellett tavozzon az uj ? Mert en mindig is azt hittem h "sorban" tavozik a belbol.
2021. szept. 19. 14:49
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerintem orvoshoz menj mihamarabb. Már ez van egy ideje. Ne kísérletezz tovább. Ha baj van derüljön ki. Ez a bizonytalanság a legrosszabb.
2021. szept. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Fiatal vagyok, úgyhogy a daganat és ilyesmiket sztem vessuk el, annyi az eselye mint h most helyben osszesek...
2021. szept. 19. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!