Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A pozitív gondolkodás mit sem...

A pozitív gondolkodás mit sem ér egy betegségnél?

Figyelt kérdés
A testvéremről kiderült, hogy rákos, egyszer csak elkezdett nőni a hasa április május körül. Júniusban küldték el kivizsgálásra, és akkor derült ki hogy daganata van a gyomrán, és áttét is. Végig pozitív volt, az utolsó percéig mondta hogy meggyógyul, csak hosszú idő. Mégsem így lett, akkor mégis mit ér a pozitív gondolkodás? Kemót is kapott, az sem segített, mégsem vesztette el a reményt.

2021. szept. 24. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Nem hát, hülyeség az egész. Attól mert erősen gondolok ra nem fog visszafordulni a folyamat.

De egyébként más téren se ér semmit. Soha nem lett jobb attól hogy gondoltam rá miközben tettem is érte.

2021. szept. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem ilyen egyszerű azért.


Pozitív gondolkodás az egyén közérzetére és aktuális lelki állapotára is hat. Az pedig a betegségre is. Nem csoda szer, mert nem lehet csak ezzel meggyógyítani, de sok helyzetben átsegítheti az embert.


Édesanyám is lerobbant és ha az első pillanatban feladom, esélye se lett volna. Már pedig ezt nem hagytam neki és mentem előre mint a gőzeke. Mindent megtettem hogy a maximális esélye meglegyen, nem rajtam múlt. Kérdeztem édesanyámat többször, hogy mit gondol, és mondta hogy menjünk csináljuk, úgy nem lehet élni hogy várja a halált. Ez nem opció.

Nem rákos volt, de mindegy nem részletezem.

Mindig megköszönte hogy kirángattam a depresszióból, az önsajnálatból, és minden perc amit együtt töltöttünk hirtelen értékesebb lett.

Nem rajtunk múlt hogy nem sikerült. Van akinél jóval kevesebb problémával is feladják. Nyilván sok féle helyzet van, de pozitív gondolkodás nélkül nem lehet kimászni a nyavalyákból, és itt nem csak a betegségekre gondolok.


Élet minden helyzetében ez kell hogy jól érezze magát az ember. Búval b@szott emberekkel nem érzem jól magam. Illetve szerintem senki sem...

2021. szept. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Aki boldog, annak a szervezetében magasabb az endorfin szintje, aminek számos pozitiv hatást tulajdonítanak, többek között az immunerősítést.

Nem egy-két gondolattól ugyan, de egy tartós boldogságérzettől már kimutathatóan jobban működik a szervezetünk.

2021. szept. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
De lehet... sok betegséget stressz is előidézhet. ;)
2021. szept. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

Isten ynugosztalja, részvétem a tesódért!


Amúgy pedig azért számít a pozitív hozzáállás is. Önmagában nem csodaszer, de sokat tud jelenteni.

2021. szept. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A tényleges pozitív gondolkodás kisebb-nagyobb mértékben tud a jó irányba vinni. Az önámítás vagy a kétségbeesett tagadás már nemigen, hiába is öltöztetik be pozitív gondolkodásnak.
2021. nov. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!