Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A vérvétel kimutatja a leukémiát?

A vérvétel kimutatja a leukémiát?

Figyelt kérdés

Sziasztok a kislányom 4 éves és kedd este észrevettem a lábain több ütesnek kinéző lila foltot a hátán is volt pár és az egyik kezen egyszerre bevittem az ugyeletre ahol azt mondtak semmi baj... lehet a vírus miatt van mert kb. egy hete átesett egy kis víruson. Én nem nyugodtam meg így szerda délelőtt bevittem a gyerek orvoshoz ahol a doktornő megijesztett mert aztmondta mindenképp vérvétel kell neki másnap. Én ezt nem tudtam megvárni ezért elvittem a közelünkben lévő nagyobb városba surgosegire ahol vettek tőle vért ..itt is megijesztettek mert megkérdeztem hogy ugye leukémia nem lehet erre azt válaszoltak, hogy az is felmerül. Hála Isteneknek a verkepe teljesen tökéletes lett egy kicsivel sem alacsonyabb sem magasabb semmi. Másnap a vizeletet is megvizsgálta a háziorvos az is teljesen negatív. A doktornő elmondta, hogy O is nagyon izgult mert lehetett volna akár leukémia is de így, hogy a verkepe tökéletes hála Istennek nem kell ilyenre gondolni. A kis lila foltok kezdtek teljesen elhalvanyodni mint az ütések ahogy szoktak. De másnap vagyis tegnap, pénteken vissza kellett vinnem a surgosegire kontrollra ahol csak megneztek és elis johettunk mert teljesen elhalvanyodtak és nem jött semmi új panasz.

Sikerült megnyugodnom...de előbb a kislányom pisilt és semmi sem volt a térden aztán letérdelt a földre és így színezett pár perc múlva észre vettem a térden megint egy lila foltot...hát el sem kell mondanom mennyire megijedtem. Egy kis terdelestol tényleg belilulhat a térde? A trombocita száma teljesen jó egy kis eltérés sincs...ezért nem értem. A szájában is vannak ilyen kis fehér afta felek de ezek eddig is mindig jöttek neki mert rágni szokta a száját szóval nem is aftak hanem ilyen kis fehér nemtudom elmagyarázni mik ez lehet hogy ettől van ? Eddig nem figyeltem ennyire de ez utána az eset után többször is átvizsgálom egy nap tetőtől talpig...mivel a sürgősségi mondták, hogy figyeljem és ha van valami vigyem vissza. A párom most nincs itthon ezért nem tudok át utazni a másik városba most. Ezért felhívtam a surgosegit elmondtam, hogy jött ki egy új a térdenel miután térdelt. Persze nem orvos vette fel hanem asszisztens aki regisztrálja be a betegeket és O bunkon annyit mondott, hogy nem kell most ide futkosni ha egy egy új kijön neki. Biztos a terdelestol lett... De én most rettenetesen felek...ezek után szerintem érthető, hogy az orvosokban is felmerült az, hogy leukémia ráadasul nekem 2 éve hodgkin limfomam volt 12 kemoterápiát kaptam, az édesanyám nem rég halt meg korona virusban...szóval eléggé hipohonder lettem. Sok mindent kibirtam már de azt nem bírnám, ha a kislányomnak valami baja lenne. Elég volt már a sok rosszbol. Szerintetek lehet, hogy mégis nagy baj van? Így hogy a verkepe tökéletes? A surgosegin a doktornő aztmondta, hogy a leukémia is lassan kezdődik..értem én de a lila foltok nem maga a leukemiatol vannak, hanem már attól hogy alacsony a trombocita tudom mert nekem is verkepzoszervi betegségem volt. A gyerekorvos aztmondta, hogy olyan nem szokott lenni, hogy tunetek vannak és a vérkép meg tökéletes inkább olyan szokott, hogy tünetek nincsenek és a vérképben vannak elteresek. Van vagy volt valakinek ehez hasonló? Nagyon fehér a bőre lehet ezért látszik neki minden ennyire? Már azt érzem, hogy kezdek teljesen begolyozni. 😞



2021. szept. 25. 14:31
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
72%
Ugyan b+ ne temesd már azt a gyereket. Simán lehet hoyg érzékeny a bőre.
2021. szept. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
90%

“ Ezért felhívtam a surgosegit elmondtam, hogy jött ki egy új a térdenel miután térdelt. … O bunkon annyit mondott, hogy nem kell most ide futkosni ha egy egy új kijön neki.“


Teljesen igaza volt. Ennek mi köze a sürgősségi ellátáshoz, azért vedd észre magad te is. Mit csinálnának vele a sürgin?


Hemofilia nem merült fel?

2021. szept. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
A surgosegire vittem le van írva szerda délután mivel ott vettek tőle vért egyszerre és ők hívtak vissza péntek reggelre is controllra. Azt mondták bármi van menjünk oda vissza.
2021. szept. 25. 15:01
 4/32 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj, de nagyon eltúlzod. Sürgősségire ezzel? Tönkre vágod a gyereked életét ha ilyen idegbeteg aggódó vagy.
2021. szept. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Igen aggódó vagyok mert sajnos velem megtörtént az ami mással csak a rémálmaiban. Hodgkin limfomam volt folyton a hematologiara kell járnom. Most az orvosokban felmerült, hogy a kislányomnak lehet leukémiája van. Szerinted mennyire ijedtem meg azok után amiken én átmentem ott?
2021. szept. 25. 15:08
 6/32 A kérdező kommentje:
Amúgy nem merült fel hemofilia. Leukémiát gondolták majd miután látták, hogy a verkepe tökéletes vasculitis (kísér gyulladásra) gondoltak még. Ezért hívtak vissza minket pénteken a surgosegire mert ha ez lett volna akkor sötétebbek lettek volna a foltok de neki elhalvanyodtak.
2021. szept. 25. 15:18
 7/32 anonim ***** válasza:
63%
Nézd, finoman fogalmazva is totál idióta vagy. Nem gondoltak leukémiának, te kérdezted meg hogy lehet e az. Lehet. Barmi lehet. Nagy eséllyel alvilágon semmi. Tudod fejfájásnál se rögtön agydaganatra gondol az ember. Kezeltesd magad, mert a gyereknek artassz ezzel
2021. szept. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

A gyerek orvos másnap aztmondta nekem egész este nem aludt úgy izgult, hogy milyen lesz a vérvétele. Nem én találtam ki ezt az egészet. Nem szoktam egyszerre a legrosszabbra gondolni de most nagyon megijedtem.

A kislányomat mindennél jobban szeretem és féltem igen.

2021. szept. 25. 15:31
 9/32 anonim ***** válasza:
90%

Attól, hogy jó magas a trombocita, lehet minőségileg szarok, klinikai tüneteket meg úgyis csak 60 giga alatt adna. Szóval az, hogy normális a verlemezke, semmit se jelent.


Az viszont annál inkább, hogy milyen a vétaláfutás kinézete. Te láttad, de elmondásod alapján egyáltalán nem olyan, mint egy trompocitopén vagy -pániás betegé. Ezt a trombocita zavart csak az agyad szüli bele.

2021. szept. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem neharagudj...
2021. szept. 25. 16:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!