Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy a szüleim...

Lehetséges, hogy a szüleim miatt alakult ki az evészavarom?

Figyelt kérdés

Rettentően felhúz mostanába amikor veszekednek, illetve ha csak apám szidja anyám. Meg mindig egymás fejéhez vágnak olyanokat, hogy dö*ölnél meg stb.

És ilyenkor mindig ideges leszek én is.

Egyfolytába méregettem magam, bár amióta le merült benne az elem, ez nem megvalósítható

Mindig nézegetem a kaják kalória tartalmát

167cm vagyok 54kg a célom 50 alá menni

Ma rámtört egy kb 3000 kalóriás falásroham, következett a bűntudat és a sírás

Mindig nézegetem magam a tükörbe, dagadt vagyok.

Videókat szoktam nézni arról ahogy mások esznek

Vagy képeket nézek vékony modellekről/lányokról


Egyáltalán evészavar ez ami nálam jelentkezett?


2021. szept. 25. 17:47
 1/6 A kérdező kommentje:
16,5/L
2021. szept. 25. 17:48
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
Nem. Evészavarod attól van, hogy nem vagy elégedett a testeddel, és hülye módot választasz a változtatásra. Persze nehezítő tényező az életedben az, hogy nem épp harmonikus a család, amelyben élsz.
2021. szept. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Hát persze. Mindenről csak a szüleid tehetnek, te magad semmiről.
2021. szept. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
El fog maradni a menstruációd, az általad kijelölt súlynál már a szervezeted nem tudna gyermeket kihordani, ilyenkor áll le a menzesz. Ha tovább éhezel, egymás után leáll a veséd, a májad, és meghalsz.
2021. szept. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagy dagadt, igen, a szüleid állandó veszekedése közrejátszik benne, mert az evésmegvonással akarod megszerezni az életed felett a kontrollt, mivel a szüleid viselkedése felett nincs erre lehetőséged. És vagy képes vagy ésszel elhinni, hogy a 167 centihez kb 60 kiló az ideális súly, és már most is alatta vagy, 50 alatt pedig ronda és beteges lennél, vagy nem vagy képes elhinni, és akkor járd ki anyukádnál, hogy keressen neked gyermekpszichiátert vagy pszichológust, vagy ha egyik se, akkor egyre mélyebbre fogsz csúszni az anorexia mocsarába, és a végén így is, úgy is kórházban kötsz ki több hétre, de az még mindig jobb, mint az ennek hiányában törvényszerűen bekövetkező teljes testi leromlás és fizikai-lelki kínhalál.
2021. szept. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az evészavarok kialakulásában nagy szerepe van a családi környezetnek, nem véletlenül alkalmaznak családterápiát (is) a kezelésére
2021. szept. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!