Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi a normális pulzus? Aki...

Mennyi a normális pulzus? Aki volt ilyen helyzetben kérem írjon!!

Figyelt kérdés

Magas a vérnyomásom amit elkezdtünk kezelni. Emellett pajzsmirigy alulműködésem is van, ami persze okozhat alacsony pulzust.

180 feletti vérnyomásom volt. A napokban kapok 24 óras vernyomasmérőt. Egy hete szedek rá gyógyszer:

Néhány mérés a mai napon:


158 sys

107 dia

61 pulzus


143 sis

101 dia

61 pulz


De előfordult mikor beparaztam dr.google-tól hogy:

168 sys

122 dia

57 pulz


Remélem nem kell pacemaker hanem a gyógyszeres kezelés elég lesz.Úgy nem érzem hogy össze-vissza kalimpálna. Ti jártatok már így? Mennyi idő amig a gyógyszer beállitja? Az a baj hogy k@rva sokat agyalok és figyelem magam, rá adásul a családban is komoly bajok vannak, szóval rágódok és szorongok. Pedig most kellene valahogy nyugton lenni.

Valakinek volt vagy van hasonló problémája? A válaszokért hálás vagyok! Eléggé le vagyok törve emiatt. Oke, elkezték a kezelést. De ebben nagyon egyedül érzem magam.



#pulzus #magas vérnyomás #alulműködés #Alacsonypulzus #Normálispulzus
2021. szept. 30. 19:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Amig nem kaptam a vernyomasra beta-blokkolót

Addig 77-84 közötti volt a pulzusom a fenti vernyomás értékkel hasonlóan. Szerintetek szólnom kellene vagy ez a pulzus még jó?? Nagyon nem értek hozzá.

2021. szept. 30. 19:48
 2/11 anonim ***** válasza:
Én öt hónapja parázok , alacsony pulzus miatt vizsgáltak , nem találtak semmit. De a para nem múlt el , rém alacsony értékeket mértem , ami valószínü rossz méres volt pulse oxival , de ahoz elég volt hogy megijesszen.
2021. szept. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Én úgy tanultam, hogy egy átlagos pulzus percenként 70 körül van, persze ez nagyon változó, pl. sportolóknál ennél jóval kevesebb is lehet. Efféle kérdéseket inkább ne ide írogass, mert ahogyan tapasztalom, ez az oldal tele van nagyon okos emberekkel (persze én sem vagyok egy Arisztotelész, de ugye érted).
2021. szept. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A pulzus normális, csak a vérnyomás magas.

Kaptál oltást mostanában?

Anyumnak van magas vérnyomása egyébként, mindig is az volt, de gyógyszer segít neki, plusz neki érelmeszesedése van.

De ő is szorongásos pánikbeteg, ha ideges, egyből megy fel a vérnyomás.

Mamámnak meg az oltás óta magas a vérnyomása. Gyógyszer segít neki, de nem tudnak a dokik mit csinálni vele, mert az oltás miatt van.

2021. szept. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hány éves vagy, férfi vagy nő, ezek is számítanak. Esetleg nem vagy e túlsúlyos, a stresszt írtad ok.


Rajtam is épp most van egy 24 órás holter életemben először. Minimális aorta tágulat miatt nézzük a vérnyomást, de eddig teljesen rendben van úgy látom. Reggel vehetem le a készüléket, akkor telik le a 24 óra.


Nekem van kb 10-13 kg súlyfeleslegem, épp ezen dolgozom, és hiszem, hogy utána rendben is leszek.


Stresszt minimálisra csökkentettem, munkahely váltással. Nagyon jó döntés volt. 49 éves nő vagyok.

2021. szept. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy alúlműködés mellé béte blockolót kaptál?
2021. szept. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

33 éves 58kg nő vagyok. Mozgas szegeny élet, tele stresszel, alulmukodéssel, panikbetegseggel.

Nem oltattam magam!

Előszor angiotenzin II receptor blokkoló vernyomas csokkentot kaptam, de valtani kellett mert fulladtam tőle. Most ettől a béta-blokkolótol is mintha ereznem ezt. Nem tudom. Sajnos egy idiota voltam mert mar evek óta magas a vernyomasom. Idaig nem volt vele ,,baj". Amiota kezelik azota neha fulladok meg legszomjam van. De az is leheg h a panik miatt es a szorongas miatt. Aranyosak vagytok hogy valaszoltok. Komolyan köszönöm!

2021. szept. 30. 20:10
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nyilván túlsúly nincs, de a stressz önmagában gyilkos tud lenni. Azon nem tudsz változtatni?


Pulzussal sztem nincs gond, inkább valóban a vérnyomás meg a per ertek magas kissé.


Az átlagos jó vérnyomás 120/80, pulzus 70 körül. Ettől nyilván el lehet térni valamennyire, pld neked jó lenne egy 130-135/70-90 körül...


A gyógyszer megoldja, de próbáld meg a stresszt lejjebb vinni. (5-ös voltam).

2021. szept. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valaki írt nekem privátban, 5-ös és 8-as válaszolo vagyok, 49 éves vagyok, írtam az 5.vegen. Remélem nem haragszol meg, de nem írok privátban senkinek, mert nincs időm, csak nagyon ritkán van ilyen este hogy van 2-3 órám, utána hetekig nem nézek be ide. Remélem nem haragszol érte tényleg. De itt kérdezz nyugodtan, amíg itt vagyok.
2021. szept. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Semmi baj a pulzussal.

A 72-t meg azért kiáltották ki normálisnál, mert a dokik régen az órájukat nézték 10 mp-ig mikor kitapintva mérték a pulzust és 6-tal felszorozták az eredményt. A 69, meg a 74 nem osztható 6-tal, a 72 igen.

2021. szept. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!