Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kinek rosszabb szerintetek,...

Dorci1999 kérdése:

Kinek rosszabb szerintetek, egy elhízott fiatal nőnek akin van 60 plusz felesleg de a vércukra teljesen normális, vagy egy modell alkatú és kinézetű fiatal nőnek aki közepesen 2-es típusú cukorbeteg?

Figyelt kérdés
Indoklást is szeretnék, és ne essetek egymásnak!

2021. okt. 11. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem verseny, rossz mindkettőnek. A +60kg hatalmas túlsúly, az egy dolog, hogy nem cukorbeteg az illető, de rövidesen gallyra mennek az ízületei, elzsírosodik a szíve, eldugulnak az erei, egyre kevésbé bírja a mája is.

A 2-es típusú diabétesz szívás, de együtt lehet vele élni a megfelelő kezelés mellett.

2021. okt. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A nem betegség miatt kövér lefogyhat, ha akar, de a cukorbetegségből nem lehet kigyógyulni, csak kezelni/megelőzni a tüneteket folyamatos odafigyeléssel. Szóval egyértelműen a második rosszabb szerintem.
2021. okt. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
mind a kettőnek. Az egyik még nem cukorbeteg.. de az lesz.. a másik meg már az.
2021. okt. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Mindkettőnek rossz, csak máshogy. Cukorbetegséggel is lehet élni, a túlsúlyt meg le lehet adni, bár egyik sem könnyű.
2021. okt. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%

Egyértelműen a túlsúlyosnak rosszabb az állapota. Az egy dolog, ha a túlsúlyos nem cukorbeteg (bár ezt nehezen hiszem el, plusz 60 kg a kórosan elhízott kategória), nem a vércukorszint az egyetlen fokmérője az egészségnek. Ettől függetlenül valószínűleg borzalmas fizikai állapotban van, mindenféle más baja lehet, szív- és érrendszeri betegségek, daganatok, lelki betegségek stb.

A vékony testalkatú pedig életmódváltással megoldhatja a problémáját, mivel a kettes típusú cukorbetegség a helytelen életmód következménye.

2021. okt. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy egyik sem jó... Egyébként meg mindenkinek a saját baja a legnagyobb. Azonban ha mindenképpen választanom kellene, a +60kg-ossal cserélnék.


Ugyanis a cukorbetegség kézbentrtása sokkal nagyobb precizitást igényel, pl rendszeres cukorszint mérés, figyelni a GI indexekre, mikor mit eszel, esetleg inzulin, stb. És ez élethosszig tart. De ha nagyon elszalad a betegség ennek ellenére, a vége nagyon csúnya is lehet.


A +60kg is nagyon súlyos, veszélyes állapot. Kezeletlenül, hosszú ideig szintén sok, és súlyos betegséget okozva (pl. cukorbetegség). De ha időben észhez kap az illető, akaraterő és tett kérdése hogy ezt az állapotot megszűntesse. (Kivéve ha az elhízást betegég okozza.)


Szóval egy amúgy "egészséges" +60kg-os a saját elhatározásából szinte teljes mértékben helyreállíthatja az egészségét. A cukorbetegnek ilyen választási lehetősége már sajnos nincs. Én ez alapján mérlegeltem.


Persze mind a kettő "kezelésében" az egyik legfontosabb dolog a szigorú életmód váltás. Ez egy közös pont. Amit ha sikerül is mindkettőjüknek elérni, szerintem a cukorbeteg még attól továbbra is "beteg" marad. Csak tünetemnetesen.



Az 5#: Nem vagyok orvos, de ha már a bármilyen cukorbetegség kialakult, az nem olyan hogy ha életmódot váltok, akkor eltűnik. Az akkor is megmarad, csak nem lesz súlyosabb, és az életminőséget sem befolyásolja. De mint betegség megmarad. Amire élete végig oda kell figyelni. Lehet hogy létezik, de én még "meggyógyult" cukorbetegről sosem olvastam.


Viszont szerintem pont hogy a túlsúly az, amit szinte "maradéktalanul" el lehet tünteni. Most azt hogy mekkora munka akaraterő, és áldozat árán, az most más kérdés...


Persze lehet hogy valaki a "kényelem" alapján választja meg melyik eset a kisebb probléma. Igen abban igazad van, aki vékony de cukorbeteg, a súlyával nem kell megküzdeni, ha betartja a szabályokat tünetmentes lehet. A +60kg-hoz meg brutális áldozatot kell hozni. De én szerintem a végeredmény a fontosabb, mert utána azzal kell még 60 évet leélni. És a +60kg-ról lefogyott egészséges ember kilátásai hosszú távon jobbak, mint a vékony, de amúgy cukorbetegé. Szerintem... :)

2021. nov. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!