Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bevehetek pulzus csokkentot?

Bevehetek pulzus csokkentot?

Figyelt kérdés

Anno irtak nekem ki pulzuscsokkentot mert parszor felment magasra, valoszjnu a stressztol mert bajt nem talaltak. Egy darabig szedtem egy fel szemet de mostanaban nem igazan, mert altalaban rendben volt.

Na most elkezdtem tegnap ota nagyon kohogni (száraz), folyik az orrom, a pulzusom is ilyen 100 korul van.

Mar vettem be egy nagyon picit reggel, fel vernyomascsokkentot mert azt is szedek, kohoges csillapito is van bennem.

Erdemes bevenni meg egy keves pulzus csokkentot vagy nem celszeru foglalkozni vele?



2021. okt. 13. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Rendszeresen kell szedni a Concor az nem alkalmi szer.
2021. okt. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Concor az bétablokkoló. azt mindig kell(ene) szedni, csökkenti a szív perctérfogatát. A pulzustérfogat és a szívritmus szorzata a perctérfogat. (Ami a percenként továbbított vér mennyisége.) A magas pulzus miatti magasvérnyomás esetén írja ki az orvos. Veszélyes dologgal játszol, ha nem szeded a megfelelő módon.
2021. okt. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elsosorban magas pulzusra irta fel a haziorvos, 80-asra.

Majd a kardiologus javasolta hogy felesleges szedni.

Aztan volt ugye hogy felment ok nelkul ilyen 130-ra, de mint kiderult semmi szervi bajom nincsen, ugyhogy valoszinu panikroham lehetett habar ezt a doki nem mondta.

Majd ezesetben javasolta hogy szedjem ha magas.

Ha alapjaraton nem magas akkor meg minek?

A vernyomasom meg igazabol ingadozo volt. Parszor magas volt, de a napi atlag tokeletes. Ezert kell szedjek 2,5mg-ot

2021. okt. 13. 14:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért volt rendben a pulzusod, mert szedted rá a gyógyszert. Típusos hiba, hogy a jól beállított gyógyszer szedését abbahagyják mert rendben van a paraméter - hát azért mert szedted, azért volt rendben. Hosszú távon a tachycardia gyengíti a szívizmot. Jó lenne ha odafigyelnél erre. 80 körüli frekire simán be lehet venni egy fél szemet a gyógyszerből hogy ne ugorjon ki. Továbbá a béta blokkolók a vérnyomást is csökkentik kissé. Nem tudom bisoprololt vagy nebivololt szedsz-e, de mindkettőből nyugodtan beveheted az előírtat.
2021. okt. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!