Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ennek a hátterében?

Mi lehet ennek a hátterében?

Figyelt kérdés

1,5 óra ülés után elkezd vizesedni a bokám, 3 óra után már nem látszanak a szalagok, csontok sem. Edzés, sportolás hatására a vizesedés lehúzódott eddig, illetve ha azzal indítottam a napot, akkor nem is vizesedett be annyira később.

Alacsony vérnyomásom van, a felső érték sosem éri el a 100-at nyugalmi helyzetben mérve, átlagosan 94/60, 70 körüli pulzussal. Szteroidot szedek minden nap inhalálva, mert asztmás vagyok. Eddig Easyhaler-t használtam, most Foster-t, de nincs különbség a bokámat illetően. Sokszor vizet köhögök fel éjszakánként, ami miatt feküdni nem is tudok időnként, mert olyankor nem kapok tőle levegőt, felülve jobb valamelyest - aztán reggelre jobb esetben asztmás váladék keletkezik és azt már fel tudom köhögni, így ezt a problémát elsőkörben az asztmának tulajdonítanám, de lehet, hogy nem így van, vagy más is közrejátszik.

Egyéb tudnivalók még, hogy 19 éves lány vagyok, 176 cm magas és 62 kg, testzsírszázalék 22. Sokat sportolok (TF-en tanulok).

Kardiológiai vizsgálaton voltam márciusban (nyugalmi EKG + ultrahang), akkor negatív lett minden eredményem, illetve júniusban voltam sportorvosnál, ahol csak nyugalmi EKG készült, szintén negatív eredménnyel. De ha jól emlékszem ez az esti víz-felköhögés később kezdődött, a bokám tegnapelőtt vizesedett be először és tegnap is és ma is kijött. A leírtak alapján milyen ok lehet ennek a hátterében?

Amúgy van már beutalóm és időpontom is vérvételre (okt.25.) és kardiológiára (dec.16.).



2021. okt. 14. 09:16
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Általában a vizesedés mögött szív, vese probléma állhat.

Az, hogy vizet köhögsz fel, már egyáltalán nem normális.

Én megpróbálkoznék olyan étrenddel, összetevőkkel próbálkozni, amik vízhajtók. (Nem egyszerre az összest)


Vízhajtó gyógynövények:

[link]

[link]

Vízhajtó növények:

[link]

Ami a felsorolásból kimaradt:

- Fokhagyma, hagyma, és a kávé is vízhajtó

2021. okt. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!