Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Voltam covidos, egy hét után...

Voltam covidos, egy hét után visszatért a szaglásom. Miért lehet ez? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval áprilisban voltam covidos, kicsit megrángatott, de semmi durva.

Pár napra elment a szaglasom, majd ahogy ment, úgy jött is vissza.

Na de.. Azóta minden parfümben (jó, majdnem mindben) érzek egy bizonyos szagot, ami számomra gyomorforgató, fáj tőle a fejem.


Elsőnek arra gyanakodtam, hogy megbuggyant a parfümöm, amit évek óta használok és imádok, mert rosszul lettem tőle. Dr aztán megszagoltam itthon a parfümöket, és legalább a felében éreztem. Oylan, mintha valami édeskés púderes illatú fehérjeturmix belerohadt volna a shakerbe.


Tegnap voltam szalagtűzőn, valaki(k) körülöttem ő töményen árasztotta(k) ezt a szagot. Azt hittem elajulok.


Minden más illat a helyén, de hajbalzsamokban, hajhabban, parfümökben érzem. :(


Valaki járt így?

29N


2021. okt. 17. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Mindenki beképzeli már magának a covidot,közben meg egy sima megfázástól sem érzel szagokat. Kiskoromban is előfordult,akkor az is covid volt?
2021. okt. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves első! Nem azt kérdeztem, hogy hiszel-e a covidban. Azt hiszem ezen már túl vagyunk. Inkább ne válaszoltál volna, nem mennék bele hitvitába ha nem gond.
2021. okt. 17. 10:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is érzek a covid betegségem óta furcsa szagot amit előtte soha nem éreztem de én a növényi dolgokok pl gyümölcsök, hagyma, és még a margarinon joghurton is ami növényi alapanyagú. Undorító szag nem tudom elmagyarázni
2021. okt. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Érdekes. A kérdés az, hogy a szaglásod kifinomultabb lett vagy valami idegrendszeri zavar miatt érzed így. Sajnos a covid okoz ilyen idegrendszeri problémát, ami a szaglásra van kihatással.
2021. okt. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem a szaglásom lett kifinomultabb hanem inkább a második variáció hogy valami idegrendszeri sérülés ami a szaglóidegeket is érintette. Sokat kutakodtam a témában mert nekem hiába mondja bárki hogy amikor taknyosak voltunk régebben sem éreztünk szagokat Mert én most egyáltalán nem voltam taknyos a covid alatt Egyszerűen csak óráról órára teljesen elment a szaglásom Még arra is emlékszem hogy délután kettőkor még éreztem valaminek az illatát háromkor meg már semmi nagyon íjesztő volt..főleg hogy nem voltam taknyos Aki taknyos is covid alatt annak talán nem annyira íjesztő ez a dolog. majd kb 3-4 hét múlva visszatért a szaglásom és fokozatosan jött elő ez a fura szag is vele együtt ami azóta is jelen van .Ennek már 1 éve :(
2021. okt. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!