Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megtilthatóm hogy boncolják a...

Megtilthatóm hogy boncolják a hozzátartózóm?

Figyelt kérdés
Annyira taszit és fajdalmas a gondolat hogy a testét "feltrancsirozzák"
2021. okt. 19. 17:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ. Ha például felmerült a halála körülményei kapcsán az idegenkezűség, akkor mindenképp boncolnak.
2021. okt. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Egy csomó eset van - pl. ha kórházban halt meg -, amikor kötelezö a boncolás, ilyen esetben nem tilthatsz meg semmit. De egyébként is neki teljesen mindegy.
2021. okt. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Olvasd el inkább ezt:

[link]

2021. okt. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Kérheted. Utána a körülmények ismeretében eldöntik, eltekintenek-e tőle.
2021. okt. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%
2: nem tudom, minek lett a 2-es lepontozva. Pont így van, ahogy leírta.
2021. okt. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Mikor édesapám meghalt akkor édesapám nem lett bocolva. Pedig hamvastást kértük. Aztán bonolás nélkül el is hamvasztották. Egyébként édesampám korházban hunyt el.
2021. okt. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"219. § (1) Az elhunyt személyt - függetlenül attól, hogy fekvőbeteg-gyógyintézetben vagy azon kívül hunyt el - kórbonctani vizsgálat alá kell vonni, ha


a) a halál oka klinikai vizsgálatokkal nem volt megállapítható,


b) perinatális halál esetén,


c) * az elhunyt szerv- vagy szövetátültetés donora vagy recipiense volt,


d) az elhunyt foglalkozási eredetű megbetegedésben szenvedett, és annak gyanúja merült föl, hogy a halál oka ezzel van összefüggésben,


e) az elhunyt szervezetébe újra felhasználható, nagy értékű műszert vagy eszközt ültettek - amennyiben az nem képezi az elhunyt tulajdonát -, kivéve, ha a műszer vagy eszköz jellege nem kívánja meg az elhunyt kórbonctani vizsgálatát,


f) az esetnek tudományos vagy oktatási jelentősége van,


g) az elhunytat hamvasztani kívánják, kivéve a (3) bekezdés szerinti rendelkezéseket,


h) a 16. § (1)-(2) bekezdése szerinti személy ezt kéri.


(2) * Az (1) bekezdés szerinti esetek kivételével az elhunyt személy kórbonctani vizsgálatától el lehet tekinteni az alábbi feltételek együttes fennállása esetén:


a) a halál természetes eredetű,


b) a halál oka egyértelműen megállapítható,


c) a kórbonctani vizsgálattól további lényeges megállapítás nem várható,


d) fekvőbeteg-gyógyintézetben elhunyt esetén a kezelőorvos és a patológus szakorvos, fekvőbeteg-gyógyintézeten kívül elhunyt esetén a kezelőorvos a kórbonctani vizsgálatot nem tartja szükségesnek.


(3) * A kórbonctani vizsgálat elvégzésétől a (2) bekezdés szerinti feltételek fennállása esetén - külön jogszabályban foglaltaknak megfelelően - el lehet tekinteni az (1) bekezdés f)-g) pontjaiban meghatározott esetben is, ha az elhunyt még életében vagy hozzátartozója a halált követően írásban kérte a kórbonctani vizsgálat mellőzését. Nem mellőzhető a kórbonctani vizsgálat, ha az elhunyt még életében vagy a halált követően a hozzátartozó azt írásban kérte.


(4) * A kórbonctani vizsgálat mellőzéséről fekvőbeteg-gyógyintézetben elhunyt személy esetében a fekvőbeteg-gyógyintézet (egyetemi klinika) orvos igazgatója, egyéb esetekben az egészségügyi államigazgatási szerv írásban dönt."



Egészségügyi törvény.

2021. okt. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
10%
Undorító, pszichopata dolognak tartom a boncolást. Ha meghaltam ne turkálják ki a belsőszerveimet, rosszul vagyok tőle, nem akarok rágondolni, a halálnál is ijesztőbb, hogy kibeleznek. Nem és nem, én sem engedném!
2021. okt. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
34%
Én megtiltottam a végrendeletembe is írtam hogy ne boncoljanak.
2021. okt. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Boncolás nélkül kihalna az orvostudomány
2021. okt. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!