Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez esetben szükseges gyógyszer...

Ez esetben szükseges gyógyszert szedni folyamatosan?

Figyelt kérdés

Pár hónapja voltam háziorvosnál, aki mért pulzust vérnyomást. A pulzusom 80 volt amire irt fel nekem bétablokkolót (Betalocot) aminek később kardiológus tanácsára abbahagytam a szedését. Pár héttel később pánikszerű roham tört rám, magas pulzussal, nagyon megijedtem mivel soha nem tapasztaltam hasonlót, azt hittem infarktusom van. Bevittek megvizsgáltak, minden rendbent találtak. Semmi szervi baj.

A leletre annyit irtak, hogy: “Konzekvensen magas pulzus esetén Betaloc helyett javasolt fél tabletta Concor 5mg.”

Tehat folosleges szednem allandoan, ha nincs bajom, viszont ha magas lenne bevehetek belole?



2021. okt. 21. 13:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel kapcsolatban orvostól kérj segítséget.
2021. okt. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A Concor nem alkalmi szedésre van,folyamatosan kell bevenned. Mondjuk 80-as pulzusra bétablokkoló elég húzós volt adni,azért az nem magas,tekintve hogy 72 a normális.


Concort én is akkor kaptam mikor kiugrott a pulzusom csak úgy a semmiből 150-re,és ez többször előfordult.

Kivizsgáltak kardiológián és napi 1,25mg concort kell szednem ami pici adag de így sem hatástalan. Szóval szedd te is,önkényesen ne mondj rá nemet nem viccből írták.

2021. okt. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igaz, viszont, fiatalon nem szivesen kezdenék el gyógyszert szedni életem végéig ha nincs olyan szervi okom ami ezt megköveteli.

Volt hogy napokig nem szedtem és teljesen normális volt a pulzusom.

Nincs szivritmus zavarom. Amikor viszont felment magasra az ha nem szervi ok miatt volt akkor csak is psziches lehet. Ergo a szivem egeszseges, minek gyógyszerrel kezelni?

2021. okt. 21. 14:21
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is kérdezz meg orvost.


Pánikszerű rosszullétre alkalmi béta blokkoló szedést szoktak javasolni, akár állandót is pulzus kiugrás megelőzésre, kezelésre.


Nyugtatót is szoktak adni. Alkalmi vagy folyamatos szedésre, de ezt csak legeslegvégső esetben tudom javasolni.


Nekem általános szorongásra (nem pánik), remegésre, nyugtató megvonás okozta akatíziára írtak fel Propranololt. Akatíziára, remegésre ezt és egy másikat szoktak adni.


Normál pulzussal kis adagban (2x40 mg)folyamatosan szedem. Megvonáson rég túlvagyok.


Vérnyomást sokáig mértem, nehogy leesen, de azt szinte alig csökkenteni ebben az adagban.

2021. okt. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Egyébként szedek mellette 2,5 mg Coverexet.

Mivel a 24 oras Holter azt mutatta hogy volt egy kis ingadozas.

Amit furcsanak talaltam, mivel en soha nem mertem magasnak es a csaladban se volt senkinek se. Nem tudom sosem voltam igazan a gyogyszerek hive. Nem tudom hogy lerakhatom e idovel. Nem 20 evesen szeretnem elkezdeni ezeknek a pirulaknak a szedeset. Foleg hogy egeszseges vagyok

2021. okt. 21. 14:27
 6/16 A kérdező kommentje:
Egyebkent az orvos szarik ra.
2021. okt. 21. 14:27
 7/16 A kérdező kommentje:
Munkahelyen az uzemorvos kepbe van ezekkel, o mondta hogy hagyjam abba es nezzem meg mi tortenik, es ha problema lenne folytassam, de nem hagytam abba kardiologus tanacsa nelkul
2021. okt. 21. 14:29
 8/16 anonim ***** válasza:
A legtöbb sajnos igen , és sok kardiológus nem is ért hozzá , nem tudják melyik vérnyomáscsökkentő mellékhatása az alacsony pulzus , nekem alacsony.
2021. okt. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a leletre írtak szerint szedd. Még jobb lenne pszichés okból esetenként magas pulzusra pszichoterápia.
2021. okt. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát, ha az orvosok 80-as pulzusra már gyógyót írnak fel, akkor inkább mégse kérdezz meg orvost.
2021. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!