Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megnagyobbodott Nyirok csomóim...

Megnagyobbodott Nyirok csomóim vannak gyermekkorom óta mit tegyek?

Figyelt kérdés
én magamon 10éve vettem észre de szüleimet kérdeztem azt mondták 1eves korom óta ott vannak (most 25 vagyok) fájni nem fájnak növekedni nem növekednek. voltam vérvételen többször is mindig negatív volt 3éve voltam markeres vérvételen is ott is negatív volt minden a házi orvos szerint már meghaltam volna ha valami komoly lenne mondjuk limfoma vagy valami szerintetek érdemes elmennem komolyabb vizsgálatokra vagy tényleg nincs baj? nincs semmilyen tünetem

2021. okt. 22. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ok aggodalomra ezek miatt.

Ajánlott szűrővizsgálatokat ejts meg a megadott "ajánlott" évek szerint.

2021. okt. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pontosan hol vannak ezek a megnagyobbodott csomók, és nagyjából mekkorák lehetnek? Van olyan tüneted, hogy nappal (néha este is) alszol, és amikor felkelsz, akkor folyik rólad a víz? Fáradság (rendeszeresen) napközben? Viszketés?


Lehet ám, hogy csak zsírdaganat, aminek semmi jelentősége, de ki lehet műtetni, ha zavar.


Én átestettem a Hodgkin kóron, és Én is csak 10 év után mentem el dokihoz, az első felfedezés után, amikor már zavartak. (fontos, hogy a 3. stádium előtt el legyen kapva, különben erőteljes a "rábszás" esélye.)


A kiderítés menete:

Általános sebészeten kell kezdeni, oda beutaló nélkül lehet menni. Onnan küldenek vékony tűs biopsziára, ahol a megnagyobbodást megszúrják (semmit nem érzel belőle), ha valami furát találnak benne, akkor meg jön a vastagtűs biopszia. Az már kellemetlenebb, de érzéstelenítenek előtte.

Ott dől el, hogy mi ez, általában 1 héttel később.

2021. nov. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!