Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Már lassan fél éve fáj a...

Már lassan fél éve fáj a hasam, felvagyok puffadva és megváltozott a székelésem. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

A problémák egészen pontosan Júniusban kezdődtek. Összeszedtem egy hasmenéses betegséget amire azt gondoltam egy gyors lefolyású szokásos vírusos megbetegedés lehet. Elmentem dokihoz aki probiotikumot és hasfogó port írt fel. A helyzet annyit javult, hogy már csak reggelente ment a hasam delután nem. Utána visszamentem a háziorvoshoz aki annyit mondott valószínűleg egy bakteriális fertőzésből maradt vissza egy kicsi a beleimben ez okozhatja. Felírt antibiotkum kúrát probiotikum nélkül.

Na mondanom sem kell, hogy tönkre tett mégjobban a kúra. A hasmenés ugyan elmúlt de homok sárgás, nyákos, puha állagú lett a székletem ami azóta már nyákmentes, de még mindig nem az igazi. Ami néha változik és normális lesz vagy szorulássá alakul. Puffadásos panaszaim hol vannak hol nincsennek, ilyenkor a beleim is görcsölnek. Állandóan fortyogó, buggyogó hangot ad ki és ez már lassan fél éve tart. Főként pszichésen visel meg a dolog mert, fogalmam sincs, hogy mi bajom lehet és a TB-s ellátás hihetelen lassú...

Ha alkoholt iszom akkor másnap iszonyúan csikar a hasam és megy is. A fájdalom érzet addig tart kb. amég ki nem hajtom magamból az alkoholt. Eddig ilyen nem volt, nem nagy mennyiségről van szó, ha keveset iszom is ez van. Nyilván azóta már egészségesebb életmódot folytatok, letettem a cigit, az alkoholt és sokkal többet mozgok.

Széklettenyésztésem negatív lett, gasztroenterológusnál voltam, 1 hónap múlva lesz gyomor illetve vastagbél tükrözésem. Ettől azért kicsit parázok, mert bódításban lesz a vizsgálat. Illetve a konzultáción a doktornő semmit sem mondott egyből a tükrözést javasolta.

Lehetséges, hogy csak a bélflórám borult fel, az egészségtelen életmódtól? Mennyi ideig tart a normális bélflóra egyensúly helyreállítása? Vagy esetleg komolyabb a baj és IBS? Remélem, kezelhető betegségről van szó. Fogalmam sincs, hogy mivel tudnám elősegíteni, hogy jobb legyen. Aki szenvedett hasonlóban neki, mit állapítottak meg, vagy mivel tudott a tüneteken segíteni? Minden választ és tapasztalatot meghallgatok ami ehhez kapcsolódik.


köszönöm szépen a segítséget!



2021. okt. 26. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
"hasfogó port írt fel" szerintem itt lettél félrekezelve. Az ilyen fertőzéseknek ki kell jönnie. Vagy az eredeti betegség amit elkaptál nem egy szimpla enterovírus fertőzés volt hanem valami komolyabb, amőbafertőzés, parazita, féreg, akármi. Ilyeneket vizsgáltak? Illetve a tükrözés hidd el fontos, nem kell tőle félni. Sokminden csak úgy tud kiderülni ha "benéznek".
2021. okt. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, széklettenyésztésnél vizsgálták a paraziták illetve baktériumok jelenlétét. Negatív lett minden eredményem
2021. okt. 26. 15:52
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A sárga zsíros, nyákos, habos széklet, illetve az alkoholra való rossz reakció hasnyálmirigy problémára utalhat. Illetve az is fontos milyen antibiotikumot írt fel? Névre vagy hatóanyagra pontosan.
2021. okt. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Habosnak nem habos, a színe változik, valamikor sárgás de valamikor barna. Klion antibiotikum volt felírva 10 napig 20 db. Reggel 1 illetve este.
2021. okt. 26. 15:57
 5/12 hisztynka ***** válasza:
80%

Kedves kérdező!

Hasonló tünetekkel szenvedtem, mint te. Puffadás, sárgás lágy széklet, hasfájás, görcs, hiába fordultam orvoshoz, kezelgettek, ámeneti volt a javulás.

A gasztroenterológián a vastagbéltükrözéskor derült ki, hogy Chrohn betegségem van.

Persze lehet, hogy neked más okozza, lehet, hogy ételallergia, vagy más. A tükrözéskor nagy valószínűséggel kiderül.

Ne parázz tőle, bár nem egy kellemes dolog, kibírható, nekem már háromszor volt.

2021. okt. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akkor elképzelhető hogy a bélflórád borult fel akár ettől az erős antibiotikumtól, akár a probiotikumoktól, akár a sok hasmenéstől. De valószínűleg mind a fertőzés mind a gyógyszerek összesen. Az is lehet hogy még mindig van benned olyan baktérium aminek nem kéne, és a hasznos baktériumok meg nincsenek. Sajnos a bélrendszer ilyen szempontból nagyon összetett és érzékeny. Én biztos vagyok benne hogy kezelhető betegségről van szó, mivel egzakt időpontja van amikor kezdődött, egyértelműen egy fertőzés volt az. Sanszos hogy valójában a mostani tünetek mögött már az antibiotikum miatt felborult bélflóra áll, de 100%-ban nem jelenthetem ki, nem láttalak, nem vagyok orvos. Én azért elmennék arra a tükrözésre, az sosem árt. Jobbulást kívánok! Esetleg megpróbálhatsz még egy Normaflore kúrát, 3 napig reggel-este 1 adagot bevenni, joghurtokat enni, kefírt, zöldségeket, gyümölcsöket, hátha segít.
2021. okt. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a tükrözésre mindenképp el kell menni! Nem kell parázni tőle.
2021. okt. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hisztynka, köszi a tapasztalat leírást. Igen, a tükrözésre mindenképpen elmegyek, csak túlélem :) Illetve sajnálom, hogy Chronnal diagnosztizáltak, kitartást. Egyébként ha kérdezhetem hány éves korodban derült ez ki, illetve mennyire voltak erős fájdalmaid?
2021. okt. 26. 16:46
 9/12 A kérdező kommentje:
6os. Nagyon szépen köszönöm a megnyugtatást. Ez most egy picit már kellett. Remélem neked lesz igazad és csak egy felborult bélflóráról vagy valamilyen bakteriális dologról lesz szó :/ ez az elmúlt 5 hónap rettentően fárasztó volt. Sokféle alternatívát próbáltam már probiotikum terén, sajna egyik sem hozott igazán megváltást, de lehet megint neki próbálkozom.
2021. okt. 26. 16:52
 10/12 hisztynka ***** válasza:
91%
Negyven éves koromban derült ki, de előtte pár évvel kezdődött ez a mizéria. Most negyvennégy vagyok. Néha javult egy kicsit, aztán mindig visszatért. Ez függ az étkezėstől is, lehetőleg a zsíros, fűszeres dolgokat, hüvelyeseket kicsit hanyagold.
2021. okt. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!