Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vajon mi az oka, hogy lassan...

Vajon mi az oka, hogy lassan 2 éve nem voltam beteg?

Figyelt kérdés
Ezalatt értem nem voltam megfázva, náthás, lázas. Vitaminokat szedek, ha nem is állandóan, de rendszeresen. Minden nap fürdéskor kimosom az orromat vízzel és a nyelvemet megmosom fogmosáskor. A mandulámban sajnos gyakran képződik váladék, amiket időközönként kinyomkodok, öblögetek, fertőtlenítem a szájüregemet, időközönként dorithricint szopogatok, propolisz cseppekkel gargalizálok. Ezeknek van köze ahhoz, hogy nem voltam beteg? A mentális állapotomhoz képest ez csoda, mert amennyit szorongok, folyamatosan betegnek kellene lennem.
2021. okt. 26. 23:24
 1/10 anonim válasza:
Nyílván van hozzá köze, de ne ess túlzásba! Nem egészséges, hogy mindent kivédsz. Néha kell az immunrendszernek egy kis nátha, hogy megfelelően tudjon védekezni, ha beüt a baj. Mert, ha sokáig nem kell védekeznie, akkor elgyengülhet. Fontos, hogy egészségesen élj és tisztálkodj renderesen és alaposan, de azért a jóból is megárt a sok.
2021. okt. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem egyszerű, de próbálok egészségesen étkezni, a rendszerességgel is van azért még probléma. Járok úszni mostanában, szaunázni, de az orrmosás elég sokat számít a tapasztalatom szerint, erre várok másoktól megerősítést, vagy ellenérvet. Nekem volt arcüreg műtétem ciszta miatt is, sokáig elzáródott a járat, akkoriban nem is foglalkoztam sokat a tisztítással. Próbálom felmérni minek mennyi hatása van az egészségemre.
2021. okt. 26. 23:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Én sem voltam mióta korona van. Pedig előtte állandóan megvoltam fázva. Néha azt hiszem megfázok mert 1 napig folyik az orrom egy kicsit meg gyenge vagyok, mint aki megfázás előtt áll, de másnapra semmi. És én nem figyelek olyan mértékben magamra mint te.
2021. okt. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 Na ez is érdekes, szinte ugyanez van velem is. Annyi, hogy nem vagyok napi szinten tömegközlekedésen, olyan helyen ahol sok ember megfordul a covid óta. Én is azóta nem vagyok beteg mióta a pandémia kitört. Egyszer volt egy pár napos orrfolyásom, illetve ahogy írod, azt hiszem hogy másnapra lebetegszem és szarul vagyok, de reggelre semmi bajom. :D Családtagom több mint egy hete köhög és beteg, a másik náthás, de nekem semmi. Várom már hogy mikor kap el valami, mert annyira hihetetlen ez.
2021. okt. 26. 23:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor csipkedd magad, mert én az utolsó 38 évemben 1x voltam összesen.
2021. okt. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Te ezt minek tudod be?
2021. okt. 27. 22:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Első helyen a genetikának. Aztán: világéletemben normál súlyom volt és aránylag sokat - ha nem is egyenletesen rendszeresen - sportolok, méghozzá állóképességi sportokat. Nem iszok, nem cigizek és nem járok orrvérzésig mindenféle tömegbe.
2021. okt. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintem az olyan szokások is elég sokat játszanak, mint hogy nem tapogatod az arcodat piszkos kézzel (sem), rendszeresen kezet mosol, a tömeg kerülése alapvető. Ha mindenki normálisan, emberként viselkedne, akkor nem fertőzne meg annyi embert. De amikor boltban ujjukat nyálazzák a nejlonzacskó kibontásához állandóan, azokkal nem tudok mit csinálni. Ma is boltban a hűtőknél odamegy valaki, kinyitja, beleköhög egy jó nagyot közelről mintha mi se történt volna. Ezek állatok szintjén vannak, nem tudnak uralkodni magukon, de nem is érdekli őket.
2021. okt. 27. 22:20
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet tudta, hogy a vírus nem bírja azt a dög hideget és azért oda ürített. Ráadásul utána rá is zárta, hogy ne az üzlettérben keringjen. Abszolút felelős magatartás.
2021. okt. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hordjuk a maszkot, rendszeresen fertőtlenítünk. Ez nem csak a koronavírus fertőzése ellen hasznos, hanem az összes cseppfertőzés (megfázás, nátha, influenza stb.) ellen is!
2021. okt. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!