Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mandula lehet “tünetmentesen”...

Mandula lehet “tünetmentesen” beteg?

Figyelt kérdés
Tini koromban sűrűn beteg voltam a mandulám miatt. Állandóan be volt gyulladva. Már mondta az orvos, hogyha mégegyszer begyullad akkor kiszedi, de talán nem is gyulladt be meg nem is engedten volna meg nagyon, mert akkor már ilyen 17 lehettem és azt mondták minél idősebb vagy annál jobban fáj. Kb 7 éve nem volt baja, úgy hogy előtte tényleg havonta begyulladt. 1 éve fedeztem fel, hogy ugyan tünetmentes a mandulám de rosszul néz ki és állandó mandulakövem van. Hatalmas redők vannak a mandulán, néha látom is hogy mintha ici picit pirosabb lenne a torok/mandula rész de soha nem fáj. Lehet attól még beteg? Vagy eszembejutott az is, hogy mivan ha “nem él” a mandulám már. Nomeg az is lehet, hogy tini koromban lelkieredetű volt ez az állandó gyulladás. Mandulakövet hogy lehetne kiírtani örökre? Elvileg a lakosság 10%-at érinti csak, és én ebbe beleesek..

2021. okt. 26. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Mutasd.Látatlanban nem lehet tudni.
2021. okt. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Olyan nem létezik, hogy a mandulad nem el. Ez egy olyan szerv, mint a nyirokcsomok, ellatja a feladatat. Ha gyulladas van, akkor altalaban tuszok is megjelennek rajta es fájdalmas, dehat érthetetlen számomra, miert nem vettek ki neked akkor... Mit mond az orvos a mandulakovessegre?
2021. okt. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is ugyanez a problémám. Régebben sokat volt begyulladva, évente 2-3-szor legalább. Amikor lebetegedtem, nem mindig ott kezdődött, de szinte mindig beduzzadt betegségkor, amikor náthás lettem. Szerencsére most már két éve nem voltam beteg egy enyhe pár napos náthát leszámítva.

A mandulakövek viszont állandóan képződnek. Gyakran ki szoktam nyomkodni őket, az egyik oldalról viszonylag könnyen kijönnek, a másikon viszont nehezebb. Nagyon erősen kell az ujjammal nyomnom, sokszor. Hiába mosom meg a kezem és utána öblögetek corsodyllal, néha ezek után afta képződik rajta ami legalább egy hét mire elmúlik, és bár kellemetlen eléggé, össze sem lehet hasonlítani a mandulagyulladással. Ez biztosan attól van, hogy felsértem, de még mindig a kisebbik rossz, ettől függetlenül eléggé unom. Még mindig jobb így megszabadulni ezektől, minthogy megvárjam hogy a sok baktérium megtelepedjen bennük és beteg legyek. Emellett a nyelvemet mindig jó alaposan megmosom fogmosás után, valamint az orrmosást is csinálok minden fürdéskor. Nem tudom mennyi köze van ennek a betegségmentességemhez, de amióta rendszeresen csinálom ezeket, jobb. Legjobb lenne persze a műtét, hát nem tudom, eléggé tartok tőle. Időszakosan visszatér egy ízületi gyulladás szerű érzés, amit szintén nem tudom hogy összefüggésben lehet-e ezzel, vagy más miatt lehet teljesen. Jó lenne kideríteni ezt is mert ha ez is ettől van, akkor muszáj lesz kivetetnem.

2021. nov. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!