Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A hallás megváltozhat egyik...

A hallás megváltozhat egyik napról a másikra? Sokkal magasabb oktávon hallom a zenéket, beszédet, a telefon csörgésén vettem észre.

Figyelt kérdés
Egy hete vagyok táppénzen, belázasodtam egyik este, náthás voltam egy kicsit. Az orvosom orrspray-n kívül nem javasolt semmit. Hétvégén nagyon fàjt a fülem, pattogott, bedugult. A beszédet, telefon csörgést ,,vékonyabban” hallom, mindkét fülemmel, mintha pár hanggal feljebb lenne a zongorán. Jövő héten megyek orvoshoz, ez maradandó? DJ vagyok, fontos a hallásom. Nem fellépésen történt, egyébként is mindig használok zajvèdőt.

2021. nov. 12. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen ez ilyen. Egy megfázás fertőzés, rámehet a fülre, mert a fejben minden összekötetésben áll különböző járatokon keresztül. A gyulladás, fertőzés miatt mindenféle váladékok termelődnek, amik akadályozzák a légzést, beszédet, hallást. Ezek folyadékok, váladékok eldugítják a különböző járatokat, akadályozzák a fül finom szerkezetének a müködést. És ettől megy el a hallás. Tipikusan a mélyhangok csökkenek, mert a magasabb hangok jobban másképp terjednek.

Ahogy elmulik ez gyulladásos állapot betegség, a hallás is visszafog állni a normálisra.

2021. nov. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen igen, ezt tudom. Konkrétan én nem a mélyhangokat hallom tompábban, hanem mintha mindenki hangja el lenne vékonyítva. Telefon csörgés, beszéd, stb
2021. nov. 12. 23:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem azért hallod ilyen elvékonyítva, csicsergősen a hangokat, mert a füled nem viszi át a mély tartományt az említett gyulladásos betegség miatt. Az oké hogy egy telefonnak a hangtartománya jellemzően magasabb élesebb hangokból áll, de annak is van mélyebb része és ha ezt levágod rolla akkor vékonynak furának fogod hallani. Szerintem a füled most kb olyan mintha egy hangszínszabályozoval csökkentenéd a mélyhangokat 50-100 Hz-es tartományban, és ami megmarad azt hallod. Azért merem ezt mondani, mert volt ilyen problémám, de csak az egyik fülemen, és nagyon határozott különbség volt alacsony frekvencián a két fülem közt. Tiszta 50-100 Hz-es szinuszos hangokat játszottam le jó minőségű hangfalon, felváltva befogva a fülem, és jelentős hangerő különbség volt a két fülem közt ebben a tartományban. Kb a 200 Hz fölötti szinuszos hangokat hallottam egyforma hangerejünek.

Persze ha mindkét füledet érinti akkor ez nem müködne, de azért kiprobálhatod, hogy felváltva befogod a füled és mélyhangokkal összehasonlítod, mert lehet nem egyformán érinti a két füled a betegség és lesz különbség.

2021. nov. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gungasam ***** válasza:

Hallóideg gyulladás, vagy más belső fült érintő elváltozás lehet. Átmeneti is lehet és ha nem megfelelően gyógyíttatod maradandó is lehet vagy súlyosbodhat Saját esetemből okulva nyilatkozom. Fülzúgás és hallásromlás, a beszédértés csökkenése is lehet. A fülzúgás a legdurvább.....

Az okai rengeteg félék lehetnek , ezért az orvosok is sokáig tapogatóznak ilyen eseteken. Elmeszesedés, keringési zavarok, érszűkület, magas vérzsír, ideges zaklatottság, pszihés indikáció...stb Ráadásul egyszerre több ok is lehet a gyulladáson kívül...

2021. dec. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!