Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek az probléma, ha...

Szerintetek az probléma, ha valaki nem akarja az oltást?

Figyelt kérdés

Tegyük fel van egy fiatal, egészséges ember, egyszer már átvészelte a Coronavírust minden komolyabb tünet nélkül és áltolánosságban se egy beteges ember. Ez az ember nem volt olyan állapotban, hogy bármilyen orvosi ellátásra szoruljon, tehát nem terheli az egészégügyet.


Nem akarja az oltást, arra hívatkozva, hogy ő amúgy se egy nagy rajongója a gyógyszereknek, ill. attól se nagyon repes, hogy az oltást 6 havonta "frissítenie" kéne. Szóval szerintetek ez az ember, ha nem akarja beoltatni magát az érthető, vagy szerintetek kötelető mindenkinek beoltatni magát, tudván, hogy neki ez nem jelente szinte semmi előnyt, csak több fölöslege anyagot nyomnának a szervezetébe?



2021. nov. 16. 21:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
14%
El kellene már felejteni a "fiatal vagyok és egészséges" kártyát. A fiatal egészségest is fújja a gép az intenzíven. Azt is, hogy ha átestél rajta enyhe tünetekkel, akkor nem biztos, hogy legközelebb is így lesz. Ki kéne húzni a fejünket a homokból, és belátni, hogy a delta variáns megjelenése tovább súlyosbította a helyzetet, és hiába próbálják ezt az oltások számlájára írni: a vírus akkor tud mutálódni ha kontroll nélkül szabadon terjed. Ezt az oltatlanokban tudja megtenni leginkább, még ha tünetmentesen meg is ússzák. Nem kell rettegésben élni, senki nem mondta, hogy mostmar ki se merj lépni az utcára, de ha valami potenciálisan veszélyt jelent, akkor miért ne előzhetnénk meg?
2021. nov. 17. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem, abszolút nem probléma. Mindenkinek a személyes döntése ez.
2021. nov. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
90%

Miért lenne problèma?

van elég bajom oltás nélkül is, nem leszek egy kísérleti alany…

2021. nov. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
86%

Vannak akik szerint probléma mert társadalmi kötelességed védeni a közösséget...


Ezektől kérdem én: átesett, elvileg van antitestje, akkor miért is veszelyes a társadalomra? Ha oltana akkor is a vuhani vírusra kifejlesztett vakcina által termelt antitesttel rendelkezne... ugyanazzal amivel most is rendelkezik.


Én 4 havonta nézetem a szintemet. Még mindig(1ev2honap) a nagyon erős védettség kategóriába esik. Mivel tud többet az oltás? Ha nem oltatok jujj vigyázzak mert a másodikba belehalhatok... ha oltatok akkor nem... Miért is?

2021. nov. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
49%
14: mennyi a szinted?
2021. nov. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
47%
Megírtam s törölve lett.. Miért?
2021. nov. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem mindenki el tudja dönteni mit hajlandó vállalni. Én voltam kezdetben vírusos… borzasztó volt pedig fiatal egeszséges szervezetem van. Megkaptam az elsô oltást amit rosszul viseltem, megkaptam a másodikat amit még rosszabbul. Egyelőre vártam a 3.al majd ismét megfertőződtem. Enyhébb lefolyású, mint amikor az oltás előtt voltam beteg. Na nem leányálom mert olyan mintha agyonrugdostak volna és egy hete megállás nélkül fáj a fejem amitől kezdek màr nyűgös lenni de valszeg megmaradok. A páromnak durva tünetei vannak pedig oltott, el sem tudom képzelni min mehet keresztül az aki oltatlan. Ismerek olyat aki 40 éves létére minden különösebb ok nélkül meghalt benne… tulajdonképpen hihetetlen és szomorú eset de bevállalta a kockázatot. Szerintem rendben van ha nem veszik fel amennyiben nincs sértődés és értetlenkedés nagyobb baj esetén.
2021. nov. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!