Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulin rezisztenciások,...

Inzulin rezisztenciások, leirnátok a betegségetek tüneteit?

Figyelt kérdés
Ameddig nem derült ki és nem kezeltétek, kinek milyen tüneteket okozott?

2021. nov. 24. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálam menstruációs zavarokat (össze-vissza jött meg, kimaradt fél évig), fáradtságot, depressziót, erőteljes izzadást és fokozott szőrösödést okozott (enyhe szakállam lett konkrétan :D ). Azelőtt is nagyon túlsúlyos voltam, viszont még diétával sem mentek le a kilók egyáltalán.

Az orvos figyelmeztetett hogy ez még egy visszafordítható állapot, de ha nem teszek semmit akkor előbb-utóbb cukorbetegséghez vezethet.A túlsúlyomra való tekintettel az úszást ajánlotta mint sportot, nem terheli az ízületeket annyira, plusz ajánlotta a szénhidrátcsökkentett étrendet is.

2021. nov. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

- Alig ettem, (rengeteget koplaltam 12-16 évesen!), mégis túlsúlyos voltam

- Volt, hogy 5 hónapig kimaradt a menstruációm (amikor már nagyon elhízott voltam), rengetegszer rendszertelen volt, és a vérzés hosszabb ideig tartott

- Nehezen viseltem a frontokat, már a legkisebb ingadozásokkor fájt a fejem, szédültem, gyengének éreztem magam

- Nagyon fáradékony voltam

2021. nov. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Fokozott szorosodes. Mellkas,popo,all,"pajesz",egyebek. Nem extrem durva,de azert pont annyira,hogy enyhebb depresszioba estem miatt utolso eves gimnazistakent. Azota megtalaltam a ferjem,igy csillapodott ez az "allapot". (Hozzateszem egyebkent a tesztoszteron szintem teljesen normal ertekben volt,ugyhogy furcsa.)

Keves,rendszertelen/tul hosszu ciklus. Keves alatt nem extrem keveset ertek ugyancsak. Pl egy tisztasagi betet azert keves lenne,de pl egy nap siman elvagyok egy eü betettel,ugy,hogy nem telik meg teljesen.

Igazabol ennyi remlik. Mikor teherbe estem tudtam meg,hogy amugy a 190-es 60 perces ertek k**vara nem jo,es igazi ritkasag,hogy ilyen ertekkel kezeletlenul teljesen spontan teherbe estem,es nem veteltem el,nem lettem terhessegi cukros,teljesen egeszsegesen,normal sullyal,idore szuletett a fiam.

2021. nov. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Brutálisan kívántam a cukrot, enervált, energiátlan voltam a sok cukor bevitel miatt.ezen felül semmi, ebből sem gondoltam volna IR-re.

Aztán egyszer csak furcsán, következő hónapban pedig egyáltalán nem jött meg.

Petefészek cisztára gyanakodtam, mert az volt már többször is, ezért elmentem nőgyógyászhoz, aki mondta hogy PCOS-em van, szóval irány a labor, mert ez IR-rel együtt jár általában.

Szóval nekem maga az IR a tipikus tünetek nélkül jött, ha nem derül ki a PCOS, akkor ez sem. Úgyhogy van ilyen is, nagyon alattomos egy "betegség". :/

2021. nov. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!