Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 3,4 cukor éhgyomorra mennyire...

3,4 cukor éhgyomorra mennyire alacsony?

Figyelt kérdés

Keveset eszek 1 nap, maximum 3x. Általában az utolsó étkezésem éjfél előtt van, viszont fent vagyok hajnal 5-6-ig, mert éjszaka dolgozom otthonról, plusz van amikor a barátnőm is éjszakás és megyek érte. Aludni szoktam délutánig, viszont most megébredtem, kb. 5 órát aludtam, szóval kipihent sem vagyok.


Csak úgy megmértem, nem voltak tüneteim, csak többet iszok, mint az átlag, ezért is érdekelt. Viszont mióta megmértem, szédülök, és van rajtam egy kis ijedtség (sajnos hipochonder vagyok).


Régebben amikor mértem (anya cukros, van neki mérő) mindig jó volt, bár éhgyomorra nem nagyon mértem.


Napi 2-3 liter vizet iszok.


Nyáron volt vér és vizelet vizsgálatom, ott semmi kóros nem volt. A glukóz szintje is jó volt.


27/F



2021. nov. 30. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
A napi 2-3 liter víz tökéletes (nem sok, sőt, ennyi legalább kell egy felnőttnek). Ne abból indulj ki, hogy valaki napi 1-2 pohárral iszik, mert pont hogy az a kóros, és hosszútávon megszenvedi majd. Amúgy nekem is ennyi a cukrom éhgyomorra és az orvos szerint ez teljesen rendben van. Viszont ha aggódsz, vizsgáltasd ki szakszerűen, az legalább megnyugtatna.
2021. nov. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Az a baj hipochonder vagyok. Amíg meg nem mértem, kutya bajom nem volt, éhes voltam, jókedvű stb.


Mérés után ráfeszültem, gyengeség, szédülés egyből, még az étvágyam is elment (de azért ettem valamennyit, mivel picit alacsony volt a cukor).


Ráadásul alig aludtam.


Akkor ez még nem kóros, ne aggódjak?


Nyáron több vizsgálaton is voltam. Kardiológia, pulmonológia, vér és vizelet vizsgálat, semmi rosszat nem találtak. Vért 2x is néztek, egyszer sem volt nagyobb probléma.

2021. nov. 30. 14:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem hogy aggódnék, de örülnék, hogy teljes rendben vagyok.
2021. nov. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2021. nov. 30. 17:38
 5/10 A kérdező kommentje:

Egyébként amikor vérvételnél nézték a glukóz szintjét, akkor július végén éhgyomorra 5,4 volt, kb. másfél két hétre rá este (nem éhgyomorra) 5,9 volt. Referencia 3,3 és 6.


Lehet holnap éhgyomorra megint megnézem... Ma nem akartam újra, hogy ne feszüljek rá.

2021. nov. 30. 18:28
 6/10 A kérdező kommentje:

De az is lehet, hogy rosszul mértük, mert alig jött vér meg izzadt nagyon az ujjam.


Most ugyanígy volt evés után másfél órával 2,9. Mondtam anyukámnak lehetetlen, vegye nagyobbra hadd jöjjön a vér, meg előtte jól kezet mostam meg letöröltem, hogy ne izzadjon. A bal gyűrűsből 6,4 volt, megnéztük újra a jobból is, akkor 5,6. Tehát amikor jó szárazra töröltem meg rendesen jött a vér, normális volt. Holnap reggel megint megnézem így, ha rendben van, nem méricskélem tovább.

2021. nov. 30. 20:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Hey, nyugi, látszólag nem hagy nyugodni a téma. Te magad is folyamatosan mondod, hogy minden értéked minden vizsgálaton és otthoni csekkoláson is normális. Olvasd vissza, te magad is tudod, hogy teljesen rendben vagy. Borzalmas dolog ez a hipochondria, a legnagyobb jóindulattal ajánlok pszichológust, mert segítene helyretenni téged. Egyetlen gond a fejedben van, bebeszélsz magadnak mindent, felidegesíted magad, rettegésben élsz. Nyugalom. Nem vagy beteg, de a sok aggodalom és tévhit azzá tehet.
2021. dec. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazad van... Igen, a legrosszabb dolog a hipochondria. Napokig hetekig semmi bajom, minden okés, aztán a semmiből bebeszélek valamilyen betegséget, főleg, ha valami eszköz mér nekem egy egyszeri vagy téves adatot. Ez volt nyáron a vérnyomásommal és a pulzusommal, majd a kardiológus megnyugtatott, hogy kutya bajom. Most mértem egy-két rossz eredményt a cukormérővel (pedig semmi bajom nem volt, már azt is bánom, hig, hogy megnéztem), erre durr... De szerintem rosszul mértük, ahogyan írtam is. :)
2021. dec. 1. 00:49
 9/10 A kérdező kommentje:
Ma éhgyomorra 4,1 volt, kb. 11 óra koplalás után.
2021. dec. 1. 15:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Tökéletes.
2021. dec. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!