Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az lehetséges hogy már lassan...

Az lehetséges hogy már lassan egy hónapja beteg vagyok?

Figyelt kérdés
Az elején kisebb láz, szárszköhögés, fejfájás, rossz közérzet, fáradékonyság 1.5 hét után elmentem 3 nap szabira covid teszt 2 negatív jöttem vissza melózni azóta eltelt 2.5 hét, de hurutos köhögés, folytonos orrdugulás, füldugulás, fejfájás, rossz közérzet, szaglás/ízlést alig érzek csak ritkán, vagy ha nagyon erősen fújom az orrom, 37-38 közötti testhő, most 3 napig 1x2 antibiotikumot is szedtem, de igen csekély hatása volt rám. Kicsit talán jobban taknyoltam meg kevesebbet köhögtem. Valaki járt már hasonlóan? A munkába már alig van energiám , össze-vissza alszok, szinte semmihez nincs kedvem.

2021. dec. 9. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ugy 4 eve volt hogy beteg lettem lazas mandulagyuszival, ami altalaban helyrejön kb egy het alatt de elhuzodott vagy 3 heteg. Nagyon idegesitett. Gyenge voltam fajt a torkom stb. Antibiotikumot amugy vegig kell szedni, kb 10 napot, harom nappal a tunetek javulasa utan. Ha az elso nem segit, masikat kell probalni.
2021. dec. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 nekem a torkom nem faj halistennek, de el tudom kepzelni milyen lehetett neked. Azert nem mertem egybol antibiot kerni, mert azt hittem valami virus lesz.
2021. dec. 9. 20:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

AZóta csináltál legalább gyorstesztet?

Ha oltott vagy, akkor a teszted a tünetek megjelenése után kb 3-4 nappal negatív lesz. Ritkán marad pozitív 1.5 héten keresztül. Akkor egy long-covidra tippelek így látatlanban. De ez így nagyon kevés infó.

Ha oltatlan vagy, akkor marad jó sokáig pozitív.

Van, akinél az enyhe tünetes covid akár 8-10 hónapig is elhúzódik hullámzóan visszatérő tünetekkel, enyhe, és közepesen rossz közérzettel.

2021. dec. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#2 Azóta nem teszteltettem magam 2 oltást kaptam oroszt még áprilisba azóta semmi bajom nem volt.
2021. dec. 9. 23:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért tuti, ami biztos, időnként csinálj meg egy gyorstesztet otthon. Van olyan, amit nem kell az agyadig feldugni, csak az orrcimpák belsején megforgatni kicsit, szóval nem vészes. kb 2-2,5 ezer egy teszt.

Ha pozitív, akkor csináltass PCR tesztet, és mindenképpen maradj otthon!

Most van egy baci is, ami hurutos köhögést okoz, és enyhe lázzal jár, hosszan elhúzódik. Lehet az is. Az antibiotikum nem elvetélt ötlet vírusfertőzés esetén sem a felülfertőzés akadályozása miatt.

Dokiddal egyeztess, vitaminok pár napig nagyobb mennyiségben, mint a szokásos (C-, D, Mg, vas főleg) ACC long (de leginkább C vitamin 1000mg/nap + acetil-cisztein 1000mg/nap) Rengeteg FOLYADÉK!!! Zero alkohol!

A ruszki oltás jóféle, nagyon kevesen kerülnek vele kórházba coviddal, de azért figyelj magadra! És ha felépültél, oltass egy harmadik Pfizert, vagy Modernát...

Jobbulást!

2021. dec. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!