Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A bárányhimlőnek van köze a...

A bárányhimlőnek van köze a bárányokhoz? Ha igen, mi a kapcsolat a bárány és a himlő között?

Figyelt kérdés

2021. dec. 15. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Annyi, mint a bárányfelhőnek! (De tényleg!)

A (nagyon erösen) hólyagos bőr az elnevező(ke)t a báránybundára emlékeztette ránézésre. Ahogy a bárányfelhő is úgy néz ki.

2021. dec. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést, én is feltettem tiniként, amikor eü. suliba jártam, és a következő választ kaptam. A rettegett fekete himlő, és a bárányhimlő kórokozói hasonlóak. (Csak úgy, mint az övsömört okozó herpes zooster, és a herpes labialis az, ami leggyakrabban a szájon ad csúnya, viszkető hólyagocskákat. A két kórokozó rokon, de nem egy ugyanaz.)

De míg fekete himlő halálos volt, addig a bárányhimlő hozzá képest szelíd volt, mint egy bárány.

2021. dec. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

#1. Megnéztem képeken a bárányhimlőt, hát, engem nem emlékeztet a bárány bundájára - na de mindegy. :)

2021. dec. 15. 10:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Engem sem, de a fehéres domború foltok egyesek szerint igen.
2021. dec. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jó a fantáziájuk. ;) Megnyugtató számomra, hogy téged sem emlékeztet báránybundára. :) Akkor nem vagyok egyedül ezzel.
2021. dec. 15. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!