Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen bajom lehet ? Ez valós...

Milyen bajom lehet ? Ez valós érték ?

Figyelt kérdés
Szeptemberben 3 alkalommal mértem 35, 31, ill 31. Pulzust 5 napja pedig egy mobil ekg alkalmazással egy 32bpm-et , sok kardiológiai vizsgálaton voltam , ekg , UH , holter-ott 42- volt az alja álmomba , megrémítenek ezek a mérési eredmények - nem volt ilyenkor semmi panaszom , nem tudom eldönteni hogy valós érték e

#pulzus #kardiológia #Mérési hiba?
2021. dec. 15. 21:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy 31 a pulzus, akkor már el szoktak ájulni az emberek. Valószínű mérési hiba.
2021. dec. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Vegyél egy normális vérnyomásmérőt, a mobilappok sz*rt sem érnek.


Sportolsz valamit?

Dokik mit mondtak ezekre az értékekre?

2021. dec. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
16 éve nem sportolok , orvosok nem tartják valószínűnek , de azért azt se mondják hogy biztos hogy nem , csak arról érdeklődnek hogy volt ájulás valaha vagy szédülés- egyik sem.
2021. dec. 15. 23:40
 4/13 anonim ***** válasza:

Akkor tulajdonképpen.. van valami bajod?

Mert az egy dolog, hogy a mért adatok eltérnek az átlagtól, de ha nincs semmi problémád, nem gondolom, hogy lenne bármi amit meg kéne oldani. Vagyhát gondolom az orvosok is mondtak valamit mit kéne tenni..

2021. dec. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az a baj 5éve tényleg alacsonyabb a pulzusom min39 volt álmomba , tavasszal rástresszeltem és azóta a legrosszabbtól rettegek , én elfogadnám a pacemekert bár idegenkedek tőle , de az alacsonyabb pulzus jobban aggaszt , és ezek mért értékek nem tudom mennyire valósak.
2021. dec. 15. 23:59
 6/13 anonim ***** válasza:

Tehát azon kívül, hogy aggódsz miatta, tényleges tüneted nincs?

Mármint érted, ha nem lenne vérnyomásmérő a közelben, nem tudnál erről, úgy gyanút fognál, hogy valami nincs rendben?

Az értékek valódiságát meg úgysem tudjuk letesztelni. Menj el egy patikába, vegyél egy igényes vérnyomásmérőt (8-10ezer) és értékek hitelességének kérdése megoldva.

2021. dec. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Van kettő jó minőségü is csak azokon azért nem nézem mert a vérnyomásméréstől is stresszekek és ezért nem tartom relevánsnak , az egyiken pár hónapja hajnalban teljes nyugalomban 50 volt , azóta se volt ilyen kevés rajta legutóbb pár hete felkelés után 54
2021. dec. 16. 00:07
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Aha... nem bízol benne, úgyhogy inkább kétes hitelességűvel méred, majd megkérdezel minket, hogy bízhatsz-e az eredményben?:D Te látod ennek értelmét? Mer' én nem.


Egyébként felkeléskor 50es pulzus szerintem nem rossz.


Kicsit az a benyomásom, hgoy hipochondrikusan rá vagy kattanva a számokra. De a számok nem jelentenek önmagukban semmit, az ember nem robot, hogy a papírforma értékeit produkálja mindig. Van aki ilyen, van aki olyan. A kérdés az, hogy bajt okoz-e. De az alapján amit leríz, nincs semmi tüneted, csak az érték zavar.

2021. dec. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen , jól látod pont így van az érték zavar , és tényleg van hipochondriám is , azért aggódom mert sokan , orvosok is azt mondják ilyen alacsony számokat megéreznék de sokan írják hogy nincs tünetük. Biztos rászűkültem a dologra , 8 hónapja rágom magam az alacaony pulzuson , de csak augusztustól mértem ilyet. 11 orvosnál voltam - kardiológus , meg pszichiáter , pszichológus , gyógyszert minimálisat merek szedni , mert 15 évig szedtem egy vérnyomáscsökkentőt amiről nem tudtam hogy erősen pulzuscsökkentő is.
2021. dec. 16. 00:23
 10/13 anonim ***** válasza:

Bhaszki, hát azért lehet annak is van hatása.

De ha ennyi orvosnál jártál.. ők mit mondtak? Mármint a kardiológusok. Nem az ok, hanem a kezelést illetően.

2021. dec. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!