Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Marihuána okozta betegség? Mi...

Marihuána okozta betegség? Mi lehet ez ?

Figyelt kérdés

A sztori azzal kezdődik amikor majdnem 1éves rendszeres marihuana fogyasztás után, elkezdtek szívvel kapcsolatos panaszaim lenni.

A legutobbi szívás utan már ott tartottam hogy mentőt hívok magamra mert annyira rosszúl lettem.A szívem nagyon erősen vert, és nyugalmi állapotban 110körül volt a pulzusom.Felállni azért nem mertem mert a fejembe akkor nagyon erős feszítő érzést éreztem,konkrétan mintha szet akarna pattani a fejembe az ér.

Azóta józan vagyok, életmódot váltottam. Viszont az erős szívdobogás még most sem múlt el. Nehezen alszok tőle mert a lüktet az egész fejem,érzem a kezemben, lábamban is. És ezekre még az is rájon,hogy 1 hete elkezdett rendszeresen fájni a fejem,feszítő,nyomó érzést érzek. Van hogy a fejemben lévő ér mintha megdobbanna vagy nem is tudom,erősen lüktet párat, majd abbamarad. Voltam többször háziorvosnál aki azt mondta semmi bajom sincs,viszont kértem beutalót kardiológiára ahova áprilisra van csak időpont. Szerintetek indokolt felkeresni egy magánorvost aki mihamarabb megvizsgál?


2021. dec. 22. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

A normal marihuana nem valószínű hogy ilyet okoz. Az inkább lassítja a pulzust, és csökkenti a vérnyomást.

Az lehet inkább hogy nem sima fű volt, hanem volt ráfújva egy kis dizájner drog is. Ezek szintetikus cannabinoid receptor agonista porok, amiből a herbál is készül. Manapság főleg itthon nálunk (M.O-n) jellemző hogy a rendes fűre ezekből is fújnak egy keveset, így változtatják (teszik erősebbé) a sima fű hatását. Ezektől lesz a hirtelen kiütős hatás - a szapora szívverés - és akár a maradandó károsodások is. Nagyon valószínű hogy ilyen "kezelt" fűbe futottál bele, és ezért állt elő ez az egész helyzet. Ezt tehát jó eséllyel nem a marihuana okozta, hanem ami még benne volt extra gyanánt. Így viszont nem lehet pontosan tudni hogy mi lehet a baj. Ezekből a szinti kannákból a több 100 féle variáns közül bármelyik lehetett, és mivel dizájner drog - ezért nincsenek is ismeretek arról, hogy ilyen problémákat hogyan lehetne kezelni. Annyit tudsz tenni hogy kivizsgáltatod magad + reménykedsz benne hogy idővel elmúlik majd.

2021. dec. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1


Azért sativa hibrid simán csinálhat ilyesmit.


Kérdező, ha anyagilag nem vág földhöz, akkor én elmennék magán dokihoz a helyedben, meg persze alap egy vérkép!

2021. dec. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy mikor még cigiztem, sajnos szívtam lefújtat. Így utólag be avattak mit is kapott haverom akit meg nem érdekelt..

Már ráálltam a dologra, mert nem igazán javul a helyzet.

Köszi a segítséget

2021. dec. 27. 11:46
 4/5 lcb ***** válasza:
Ez két részből is állhat. Az egyik, amelyet egy orvostanhallgató barátomtól hallottam, mikor ugyanilyen élményeim voltak, hogy a fű csökkenti a vérnyomást, ennek következtében, hogy a a véráram megfelelő legyen nő a pulzus. Emellett lehetséges, hogy a fű miatt kialakult benned egy pánikbetegség, de ha nem is a fű miatt, akkor is a fű fokozza fel a pánikot, lévén a fű paranoiássá teszi az embert, felerősíti a félelmeket. Tudom, hogy milyen szörnyű érzés, várni arra, hogy meghalj, hallgatni, tapintani a gyenge, de füge pulzust, de nekem elmúlt. A legfontosabb stratégiám volt, hogy tudatosítottam, hogy ez csak pánikroham, nem tudok belehalni. Ha ez nem működött, akkor arra gondoltam, hogy ha el is visz a szívroham akkor se lesz időm szenvedni, hisz az életért való kűzdelem közben az ember nem érez félelmet, vagy fájdalmat, hanem csak ösztönösen próbál kapálózni az életéért, míg majdhogynem öntudatlan állapotban van, hisz a munka nagy részét (és ez csak sejtés) a tudattalan végzi. Ez utóbbi tapasztalat egy fulladás-közeli élethelyzet miatt. A lényeg, hogy egy időre állj le a fűvel, és próbálj felülkerekedni a félelmen. Végsősoron mégha nem is olyan veszélyes ez, mint amilyennek tűnik, meghalni nem olyan rossz, mint félni tőle.
2022. jan. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 lcb ***** válasza:
Még három stratégia: Ha elkezdtem rosszul lenni állatlában felálltam, és elmentem inni vizet, 1-2 litert. Ez nem tudom, hogy csak placebo, vagy valóban segít, de mind az ivás, mind az, hogy sétáltam, mozogtam segített. A másik, hogy ne ellenőrizgesd a pulzusodat, mert az méginkább megemeli azt. Nekem majdnem két éve volt már ez, de még egy éve is előjött, akkor már nem féltem tőle. Ma már nyugodtan tudok füvezgetni is.
2022. jan. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!