Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fülfájás esetén mik a teendők?

Fülfájás esetén mik a teendők?

Figyelt kérdés
Par napja faj a torkom,kulonosebben nem foglalkoztam vele mert nem zavart es kulonben is ebben az időszakban regebben is elofordult .Viszont ejjel a torokfajasom erosodott,es szepen áthúzódott a bal fülemre .3óraja fáj a fülem ,vettem be 15perce egy fajdalomcsillapítót .Szerettem volna forro sóval melegiteni,de egy ket helyen azt olvastam hogy a meleg nem tesz jót neki .Milyen házi praktikakat ismertek ?El e menjek orvoshoz vele ?Meddig szokott általában a fulfájas tartani?

2021. dec. 27. 05:25
 1/5 anonim válasza:
72%
Menj el orvoshoz mindenképp. Pár hónapja ugyan így jártam, torokfájásból iszonyú fülfájás lett. Sumamedet írt fel, nagyon szépen helyrehozta.
2021. dec. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a segitseget ,minden keppen elmegyek ma vele a haziorvosomhoz.A fajdalomcsillapito után mar tudtam aludni.Most mar eleg jol vagyok,de gondolom hat meg a szer .
2021. dec. 27. 10:16
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk mindig bevált a melegítés (két gyerekem van, mindkettőnek volt már fülgyulladása, és nekem is gyerekkoromban). Ilyenkor feldarabolok apróra egy fej vöröshagymát, betekerem egy vászonkendőbe (kis párna formára), és mikróban felmelegítem. Erre kell a fájós füllel ráfeküdni (ne legyen se túl forró, se langyos). Mire lehűl a párna, enyhül a fülfájás. Ha visszatérne, meg lehet ismételni.
2021. dec. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Fülfájást mindig melegíteni kell. Legjobb infra lámpázni. Az én háziorvosom soha nem ad rá antibiotikumot, mindig itthon kell kikezelni ami szívás mert gyorsan rámegy elsősorban a jobb fülemre a megfázás. Szóval rutinos fülfájáskezelő vagyok (na meg ápolónő és kisgyermekes anya).

Létezik kövirózsa kivonatos fülcsepp ami enyhítheti a fájdalmat (nekem nem segített), illetve ilyenkor mindig kell használni orrsprét. Én már beszereztem gyógynövényes sópárnát is, hogy minél jobban megelőzzem az orrdugulást (na meg kamilla is van benne ami jó gyulladáscsökkentő). Meggymag párna is jó (ha van olyanod), ezt kb 1 percre kell mikro-ba tenni és egész jól tartja a meleget (drogériában vettem).

Vehetsz be fájdalomcsillapítót is.

Tehát ami a legjobb: infra (vagy egyéb módon melegítés), orrspray- ezeket használd akármit is írt fel az orvosod.

2021. dec. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
55-60 éve minden kis szar meghűléstől megfájdult a fülem. Míg ki nem vették a mandulámat.
2021. dec. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!