Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van olyan cukorbeteg, akinek...

Van olyan cukorbeteg, akinek nem okoznak hasmenést, puffadást a metformin tartalmú gyógyszerek, miként lehet csökkenteni ezt a mellékhatást?

Figyelt kérdés
Már harmadikat gyógyszert (ADIMET XR 500 mg retard tabletta) próbálom, de ez sem jobb. :-(

2021. dec. 27. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:

1. Fel kell építeni (bár az 500 mg kis adag, azt max felezni tudod még).

2. Be kell mellette tartani a diétát.

2021. dec. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azért 500-as, hogy megszokjam és majd emelnék. De már ez is sok :-( Két nap után már felfújodok, mint egy lufi. :-(

A diétát tartom, különben semmi értelme nem lenne.

2021. dec. 27. 21:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem hasmenést nem okozott, de 2 év folyamatos szedés (napi 1000 mg) után súlyos anémia (vérszegénység ) alakult ki és az éhgyomri vércukor szint 13 mmol-ra emelkedett.
2022. márc. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3#

Mivel ezt a gyógyszert nem csak önmagában adják, hanem pl. injekciókkal, továbbá, nagyon sokan egyéb gyógyszereket is szednek, tehát különböző betegségekkel társul a cukorbetegség, így nem biztos, hogy éppen ettől alakult ki a betegéged. Ki igazolta, hogy ettől keletkezett? Amennyiben alátámasztották, be lehet perelni a gyógyszergyártó céget.


Mára egyre jobban tolerálja a szervezetem, ritkán vannak problémák!

2022. márc. 6. 20:22
 5/10 anonim ***** válasza:
4/4 - Azt kérdezném, hogy mennyi idő kellett ahhoz, hogy tolerálja a szervezeted ? én tegnap kezdtem el szedni, de ma nem mertem bevenni, mert 5x kellett rohannom 1 db. 500 mg-ostól. Már gondolkoztam rajta, hogy ha felezve venném be, nem- e többet ártanék vele, esetleg hamarabb lebomlana mint kéne.
2023. júl. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Dietetikus ajánlására írni kezdtem, mit ettem, később pedig már megterveztem előre. Szinte teljesen elhagytam a tehéntejterméket, átálltam nővényi tejekre, termékekre. Amikor néha szorulásom van, legfeljebb laktózmentes tejtermékeket fogyasztok, pl. Nádudvari natúr joghurtot vörösgyümölcsökkel, kevés édesítővel. A mentes sajtok nem zavarnak meg. Nagyon szeretem őket! Trappistát főként Lidl-ben, Aldi-ban, Spar-ban veszem, főként a tömb verziót. (Család is fogyassza, nem veszünk külön.) Aldiban még nagyon sok laktózmentes sajt kapható, egyik finomabb, mint a másik! 😉

Nővényi tejből kedvencem, ill. kedvencünk itthon a DM-ben kapható Gluténmentes zabital. ~650-750 Ft, vagyis az ára is jó a többi bolthoz, termékhez képest. Az íze is nagyon jól helyettesíti a tehéntejet, majdnem olyan, mint 1,5-ös tej. Még pudingot is evvel késztem.

Pizza rendelésnél a Pizza Forte vega sajtos termékeket ajánlom! Családunk is jobban szereti, mint a normál sajtosat.

Másik trükk, hogy lehetőleg kerülni kell a nehéz és puffasztó ételeket. Ha valamit mégis nehéznek érzel, pl. pizza, hüvelyesek, hagymás ételek, mindenképp javasolt puffadás elleni szert bevenni. Nekem a Degasin vált be. A metformin tartalmú gyógyszer mellé sem árt bekapni egyet. (én este szedek ADIMET XR 500-ból 2 szemet) A könnyű vacsora, 18 óra magasságban elfogyasztva a legjobb megoldás. Ha későn vacsorázok (19-20 óra után) akkor nekem is rosszabbul tolerálja a szervezetem.

Még egy trükk, mozgás, mozgás, mozgás és a fogyás. Jómagam eddig ~25 kilót adtam le ~135 kilóról. 108-110 vagyok jelenleg és avval szenvedek, hogy megállt, nem akar lejjebb menni. Fittebb vagyok, egy ideje jól esik a sportolgatás. Kerékpár, torna, némi súlyzózás (de 51 évesen az ízületeim nehezen bírják már, a gumikötél jobb). Mostanában, hogy itt a nyáriszünet, pingpong, tollaslabda a csemetékkel. Negyediken lakunk, próbálom kerülni a liftet is, a lépcsőn megyek inkább. 130 kiló felett nagyon kellemtlen volt a lépcsőzés, ez volt az egyik, ami rádöbbentett, fogynom kell.

Van egy közép uszkár kutyánk. Lelkesednék a nagyobb sétákért vele, de sajnos most már ő az, aki nem bírja a tempót. 12 éves lesz egy hóna múlva. Néha még virgonc, de a meleget, a lépcsőt és a nagy sétákat már nem bírja.

Az én kedvenc mozgásom a kerékpár! Persze hagyományos, nem elektromos, az nem sport.

Kérdésedre nehéz válaszolni, hogy mikor szoktam hozzá a gyógyszerhez. Talán 2-3 hónap kellett hozzá. De ez egy folyamat, vagyis néha jobb volt, néha nem. Idővel egyre több lett a jó napom, kevesebb a vécén üldögélős.

(szégyen, de a legpocsékabb az volt, amikor éjjel annyira álmos voltam, a többszöri mosdójárat miatt, hogy végül túlaludtam és arra keltem, hogy betojtam az ágyban. Szerencsére van a matracon IKEA vízhatlan lepedő, így nem lett nagy gubanc. Nagyon kellemetlen volt nejem előtt! Gyógytornász, teát látott már rosszabbat is. Utáatos, amikor 20-30 percig nem képes felállni az ember a fajanszról. Mire kikászálódik, mehet is vissza... Olykor már párnázott vécéülőkéről álmodoztam. 😉🙃)

A tabletta adag felezését nekem is javasolta az orvosom. 1x2 500 mg, helyett próbáltam a 2x1-et. Érdekes módon, akkor is este, éjjel zavart meg, nappal nem. 🤔 Igazán csak a megfelelő egyéniségemre szabott diéta, a mozgás, fogyás segített. A diétát ki kell tapasztalni. Hogy neked, mi árt, mi nem. Írni kell az étkezést, hol ezt, hol azt kell elhagyni. Kiderül, mi ártalmas neked.

Pl. épp holnap megyek a diabetológiára kontrolra. Töltött paprika paradicsommártásban készült ebédre ma, ill. hajnali 2 óra lévén, tegnapra. Kihagytam a biztonság kedvéért. Ha letudtam az orvost délelőtt, akkor bevágok egy adaggal. (Utána letolom egy Degasinnal) Holnap nincs más dolgom, ha sok lenne a pocakomnak. Tehát, a napi teendőkkel, programokkal is számolni kell a diéta szempontjából. Régen nem értetem, amikor anyukám hosszú út előtt keveset ivott, evett. Mára már én is ebbe a cipőben járok.

2023. júl. 11. 02:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Mennyit sikerült fogyni végül?
nov. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem ment le sokkal több nyár óta. Jelenleg 100 körül vagyok, de erősödtem, izmosodtam, ami miatt a súly sem ment le sokat.

A cukrom továbbra is teljesen megfelelő. A vérnyomásom, pulzusom kevésbé ingadozik, mint kövéren. A lépcsőzés nem okoz problémát, ahogy a pakolás, kerti munkák, sportolás sem. (futni még mindig nem szeretek 😉, tornázni egyre jobban, kerékpározni viszont nagyon 🚴‍♀️)

nov. 23. 14:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó hír! Gratulálok! Én ezzel már elégedett leszek pár hónap múlva. 2.szemet vettem be adimet xr T és végre nem érzem a zabalni akarást hihetetlen érzés.
nov. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Persze, az új injekcióknak is köszönhető a fogyásom. Hiszen azok valóban étvágycsökkentő hatásúak. Victoza, Ozempic majd Trulicity jelenleg. Előtte inzulinos is voltam, de tulajdonképp nem volt rá szükségem. Nem könnyű megfelelő Diabetológust, Endokrinológust találni!
nov. 25. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!