Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van egy "hólyag" szerűség a...

Van egy "hólyag" szerűség a végbélnyílásomon.. mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most vettem észre fürdésnél, amikor tisztítottam az alsó fertájamat, hogy egy kb borsó vagy bab méretű hólyag vagy daganat van a végbélnyílásom közvetlen bejáratánál. Nem belül, kívül van pont. Arra gyanakszom, hogy felsértettem a bőröm a WC papírral, mert közvetlen fürdés elött ültem a WC-n. Nagyon enyhén viszket, nem fáj. Ülő helyzetben kicsit ilyen "szúró" érzést érzek. Eddig nem tűnt fel, csak most fürdés után jelentkezett a tünet". Lehetséges, hogy elkaptam valamit?(Fiú vagyok, szűz, szóval esélytelen, hogy nemi betegség legyen) Nem vérzik.. Ha szétnyitom a két farpofám, tökéletesen látszik a kis dudor.. Nem dohányzom, fontos hozzá tenni. Az elmúlt két napban nem vettem fürdést, mert gondolom mindenki tudja, hogy új év, mindenki egész este nyüzsög..Ebből kiindulva higéniai probléma vagy rák volna? Aranyér? Esetleg tényleg csak elkapartam valamit, felsértettem a WC papírral? Kicsit aggódom emiatt, érdemes lenne orvoshoz fordulni? Előre köszi a válaszokat..

2022. jan. 1. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet pattanás is, kelés is. Menj orvoshoz.
2022. jan. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy kezdődő aranyeres csomó lehet. Olyankor alakul ki, ha túl kemény a széklet vagy túl sokat kell erőlködni a Wc-n. Amíg más panaszt nem okoz, nem fáj, nem vérzik, addig nem érdemes hozzá piszkálni a sebészeten, mert lehet, hogy több kára lesz, mint haszna. Ügyelni kell a rostdús táplálkozásra, az elégséges folyadékfogyasztásra és a laza székletre.
2022. jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Aranyer.
2022. jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat:D

Milyen ételektől lesz szilárd a széklet? Szeretném elkerülni ezeket..

2022. jan. 1. 20:03
 5/13 anonim ***** válasza:

Milyen ételektől lesz szilárd a széklet? Szeretném elkerülni ezeket..

Ezt inkább ki kell tapasztalni, mert a bélflóra állapota határozza meg. Fontos a napi rendszeres mozgás, a sport, futás, bicajozás, stb. Érdemes lehet minden reggel elfogyasztani egy deciliter Hunyadi János gyógyvizet éhgyomorra étkezés előtt.

2022. jan. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem a megevett etelektől lesz szilard, hanem attól hogy NEM eszel eleg rostot, zöldseget es nem iszol eleget...
2022. jan. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

De azért jobb ilyenkor kerülni a csokit, kakaót, banánt és körtét. És hasznos lehet a narancs, édes alma, szilva, bár az most nincs. És napi két liter víz.

És jót tesz egy kis kenőcs neki, meg mosás minden széklet ürítés után. Nekem el is múlt ezekkel

2022. jan. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
a banánt is kerüljem?:D nemár.. pont kost vettem a boltba, mert azt hittem hogy az pont olyan gyümölcs, amit nyugodtan ehetek ilyen helyzezekben..
2022. jan. 2. 11:05
 9/13 anonim ***** válasza:
Állítólag banánból az éretlenebbeket kell kerülni, mert főleg az okozhat székrekedést. De van több összefoglaló, amiben felsorolják a többi ételt is, sok más internetes cikkben Főleg a hamburger, fehér kenyér, péksütemény, hús...ezekhez mindig sok zöldséget, rostosat és sok folyadékot kell inni.
2022. jan. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7-es válaszoló mennyi idő után múlt el?
2022. jan. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!