Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Javulni fog valaha?

Javulni fog valaha?

Figyelt kérdés

Fél éve fejfájás miatt elmentem egy kardiológushoz, ahol 24 órás vérnyomásmérőt kaptam.

Ingadozó volt a vérnyomásom. A napi átlag 125/63 volt viszont volt mikor 152/80 is volt..

Emiatt irtaknfelcnapi egy szem 5mg Coverexet amit azóta 2,5mg azaz fél szemre csökkentettünk. Mióta ezt szedem nagson feszült lettem, amiatt hogy fiatalon 20 evesen gyógyszert szedek. Pánikrohamom is volt már pár és kezdek hipochonder lenni. Igaz, sokat stresszeltem az elmúlt években.

Nos mióta szedema gyógyszert én sűrűn mérem és a gyógyszer kezdetétől a mai napig sosem mértem ilyen 130/70-nél többet.

Lehet javulas? Vagy örökké gyógyszer? Vannak esetleg veszélyei?



2022. jan. 3. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmi probléma nincs a gyógyszer szedésével magas vérnyomásra. Valószínűleg folyamatosan szedned kell, ez nem olyan, mint egy antibiotikum. Örülj neki, hogy hamar kiderült a betegséged, a gyógyszer segít kiküszöbölni a szövődményeket. Más éveken, évtizedeken át él magas vérnyomással és az az első tünete, ha esetleg fiatalon hirtelen kap egy agyvérzést, rosszabb esetben akár bele is hal. Veled ilyesmi nagy eséllyel nem fog megtörténni, mert idejében kiderült a betegséged.
2022. jan. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha javulást vársz,ajánlom az életmódváltást.Étkezz só szegényen, sok zöldség,gyümölcs,egyél jó zsírokat,kerüld a cukros,zsíros,olajos dolgokat, jah és a legfontosabb sportolj valamit.Kerüld amennyire lehet a stresszt is.Dohányzás,alkohol,energia ital mind emeli a vérnyomást.
2022. jan. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hat igazabol jarok edzeni, dohanyzasrol leszoktam. Alkoholt csak alkalmankent iszok, de amugy nekem nem szokta megemelni az alkohol se volt hogy mertem mar ittasan. Stresszt probalom szamuzni de azt nehez sajnos.
2022. jan. 3. 22:21
 4/9 anonim ***** válasza:
egy tabletta csak, én 28 évesen 7 félét szedek rá
2022. jan. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen 1 tabletta,én meg mindig azt mondom,ha életmódváltással kiküszöbölhető egy betegség,akkor minek szedjen az ember gyógyszert.Persze könnyebb út,na de mindenki maga dönti el.
2022. jan. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hat igazábol ez a kérdés hogy nekem mikor mérték akkor mitől lehetett magas párszor?.. mert nekem sem a családban nem volt egy ember se magas vérnyomásos, én se vagyok elhízva meg semmi.. ezért gondoltam rá, hogy nem lehet hogy az évek alatt felgyűlt stressztől, vagy én nem tudom.. de tény, hogy én előtte és utánna sem hogy gyógyszert szedek, még magasat magamnak sosem mértem 100-125 között mozog mindig az első érték
2022. jan. 4. 12:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Volt alapos kivizsgálás?több napos vérnyomásmérés, amikor egy vérnyomásmérőt tesznek rád,és napokig rajtad van,rendszeresen méri magától a vérnyomást.Ilyet tettek fel neked?
2022. jan. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak 24 oraig volt rajtam, addig mérte naponta 15 percenként, éjszaka félóránként. És annyit tudok, hogy az aznapi atlag 125/63 volt a legmagasabb pedig 152/80 korul ugy emlekszem
2022. jan. 4. 22:27
 9/9 A kérdező kommentje:
Valamint a hipertonias idoindexem 19%. Tudom hogy nem oké hogy néha magas volt de ez veszelyes ha ingadozik? Vagy mostmar csak gyógyszer és más semmi?
2022. jan. 4. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!