Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetek covifos?

Lehetek covifos?

Figyelt kérdés
2 napig fájt a torkom, most már csak kapar de nagyon, az orrom viszont már folyamatosan folyik, de az is sűrű váladék inkább. 8 napja bent feküdtem a kórházba reggeltől estig.Sosem voltam még covidos,sőt megfázva sem mióta bejött a vírus, be vagyok oltva 2x sputnyikkal, de juniusban kaptam a másodikat.Rendszeresen vitaminokat szedek. Viszont szédülök 3 hete okát nem tudják, de a kórházba készült teszt negatív lett. Lehetséges mégis covidos lettem azóta?Esetleg a kórházban szedtem össze? Vagy csak megfáztam?

2022. jan. 13. 01:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Bármi lehet, egyszerű megfázás is.
2022. jan. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Ezt így senki nem fogja tudni megmondani neked, mert ezek mind tipikus tünetei a megfázásnak, covidnak és az influenzának is.


A kórházban való fekvés eléggé meg tudja gyengíteni az immunrendszert, bár nem igazán világos az írásodból, hogy 8 napig feküdtél bent vagy 8 napja feküdtél bent 1 napot. Ha előbbi akkor sanszos, hogy ott túlságosan legyengült az immunrendszered és összeszedtél valamit, ha utóbbi akkor nincs köze hozzá a kórháznak.


Ha nagyon tudni akarod vegyél tesztet, de én nem rágódnék ezen hanem pihennék a helyedben.

2022. jan. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Na, hála istennek kezd visszatérni az emberek józan esze. 🙏
2022. jan. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
8 napja voltam bent, egyetlenegy napra kellett befeküdnöm.szívkatéterezésen estem át. Feküdtem otthon is igen, mert eléggé legyengített utána is.1 hét táppénz után újra dolgozom így sajnos pihenni nem tudok, 12 órában dolgozok és éjszakában.Sajnos aludni nem tudok rendesen 1 hónapja sem.2 napja álltam munkába és nem szeretnék újra táppénzre menni, mert ezt nem nézik jó szemmel.
2022. jan. 13. 02:06
 5/11 anonim ***** válasza:

Nincs csak megfaztam.

Az mind vírus.


[link]

2022. jan. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szombaton(01-08) erős fejfájás és lázam volt(38C), és egy ismerősöm ápoló csajszi csinált 1 covid tesztet, ..és negatív! Odaadott egy teljes dobozzal abból a pcr tesztből... Vasárnap este magamnak megcsináltam,és akkor újra negatív.

Tegnap szerda reggelre durva orrdugulás,orrfolyás,torok kaparás,köhögés,de láz semmi.... megcsinálom újra,és "ordít" a tesztcsíkról a pozitivitás. fszom.. most 10 nap karantén

2022. jan. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha nem lett volna itthon egy rakás tesztem, akkor sosem derül ki, hogy covidos vagyok. Fájt a torkom és ennyi. Kíváncsiságból csináltam egyet és pozitív. Csináltam még egyet, az is pozitív lett, úgyhogy maradok itthon. Nem, nem azért, mert félek, hanem mert ha én 3 oltás után el tudtam kapni úgy, hogy még tünetem is van (bár marha enyhe, lázam sincs), akkor nem tudom, hogy a lépcsőházban lakó idősebb nénikkel mi lenne, akik nincsenek beoltva.

Sajna az a baj, hogy az emberek többsége ilyen általános tünetekkel nem foglalkozik, amit meg is tudok érteni így, hogy 6-7ezer forint egy rohadt teszt a patikában. Meg persze amúgy is milyen élet az, hogy "rettegni" kell mindentől? De nem is ezért csekkoltam le magam, hanem mert vigyázni szeretnék másokra.

2022. jan. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tegnapi nap nem éreztem egyáltalán a szagokat,ízeket sem.Nem volt az orrom bedugulva, reggel orrsprét fujtam bele,még egyszer használtam csak és nem tudom attól lehetet e, de mára vissza is tért minden. Csináltak egy gyorstesztet negatív lett.Majd készült egy másik teszt aminek csak pár nap mulva kesz eredménye.
2022. jan. 14. 11:15
 9/11 anonim ***** válasza:
7. "Nem, nem azért, mert félek, hanem mert ha én 3 oltás után el tudtam kapni úgy, hogy még tünetem is van (bár marha enyhe, lázam sincs), akkor nem tudom, hogy a lépcsőházban lakó idősebb nénikkel mi lenne, akik nincsenek beoltva." Lehet, hogy enyhébb tünetekkel átvészelnék. Gondolom piacra, élelmiszerboltba eljárnak, mindezt tömegközlekedéssel. S nem vagyok oltásellenes, de látom a környezetemben, hogy kb. sz.rt se ér a vakcina, ugyanúgy, s ugyanolyan tünetekkel kapják el.
2022. jan. 17. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es: Vagy "lehet", hogy nem vészelik át enyhébb tünetekkel. Érdemes ezen spekulálni? Nem hiszem.

Egyébként közel sem tűnik olyan fertőzőképesnek nekem sem ez a vírus, mint az ember gondolná, mert én egy nagyobb buliban kaptam el, 3 barátommal együtt. Írtam a szervezőknek is, hogy tudjanak róla, más esetet azóta sem jelentettek. Viszont a mi társaságunkban (kb 10. fő) volt egy valaki aki "csak megfázott" és úgy jött el. Így kaptuk el összesen 3-an, feltehetően tőle, mert azóta ő is pozitív. Ebből a szumma 4 emberből 3-an vagyunk 3x oltva és mi pici torokfájással és náthával 3-4 nap alatt kijöttünk belőle. Van egy 2x oltott srác ebből a 4 emberből, ő viszont napról napra rosszabbul van. Láza van, fáj a háta, köhög, stb. Én pont nem ezt látom, hogy "szart se ér a vakcina". Így név nélkül mindenki azt ír amit akar, de van egy ismerős család, ahol apa, anya oltva vannak, a 30 éves srác nem, ő elkapta és kórházban van, a szülők meg szintén nátha jellegű tünetekkel pár nap alatt átvészelték.


Szerintem rohadt sokat számít az oltás, de persze mindig vannak kivételek. Mint ahogy arra is mindig van egy megmondó ember, hogy nem kell egészségesen élni, mert "bezzeg a nagyapám 90 évig élt, szivarozott és szalonnát evett". Biztos van ilyen is, sőt olyat is ismerek aki 35 évesen rákos betegen hunyt el úgy, hogy 20+ éven át sportolt, egészségesen evett és egy szál cigit nem szívott el soha.

Amit ezzel mondani akarok: Ne akarjuk ritka kivételekkel megerősíteni az elfogultságunkat.

2022. jan. 17. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!