Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A pánikbetegség kialakulását...

A pánikbetegség kialakulását és pánikrohamokat milyen testi/agyi rendellenességek okozzák?

Figyelt kérdés

2022. jan. 20. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Stressz váltja ki többek között vagy elfojtások vagy depresszió
2022. jan. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez még nem teljesen feltérképezett, de természetesen attól még kémiai-biológia oka van, egyrészt mert gyógyszer hat rá, másrészt mert van öröklődési faktora is. Leginkább az alacsony szerotonin szinthez kötik, úgyhogy a legtöbb antidepresszáns erre megy rá.
2022. jan. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Senior Séf ***** válasza:
Neurotranszmitter diszfunkció. Ez is a felborult bélflóra egyik folyománya.
2022. jan. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt az orvosok sem tudják
2022. dec. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BHB02 válasza:

Nalam tokeletesen lehettett kovetni, ha hasmeneses idoszakom volt (laktoz) es par nap alatt nem jott rendbe a belfroram, akkor egy hetre ra megjelentek a szorongasos tunetek. Akkor is, ha mozgok nap mint nap, sot az meg talan rosszat is tesz (jot is, elvitathatatlan), mert az is tapanyagokat hasznal. Nagyon kell figyelni a tapanyagok es vitaminok potlasara, ami a stressz feldolgozasahoz is letfontossagu. Azt tapasztaltam, ha a belflora borul, minden borul. Az acetilkolinhoz (neurotranszmitter) nagyon fontosa a B vitamin, ha az nincs para van. Szo szerint. Amire szerintem kiemelten figyelni kell:

- B, Mg, K, Na, Ca

- MOZGAS (tapanyagpotlassal)

- vmilyen relaxacios gyakorlat (mindfullness pl)


Nalam az, hogy bizony mindennek oka van, nagy attoreseket hozott.

nov. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!