Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az elvonási tünet mennyi idő...

Az elvonási tünet mennyi idő után múlik el?

Figyelt kérdés

Fél éve elkezdtem pszichiáterhez járni, és eldöntöttem 1 hete, hogy nem szeretnék gyógyszereket szedni tovább, ezért megvontam magamtól teljesen, és nem lassan és fokozatosan szokok le. Szedett gyógyszerek: Medazepam Teva 10 mg 3x2, Convulex 500 mg 1-1-2, Rexetin 30 mg 2x1, Velaxin 50 mg 3x2.


Mennyi ideig kell szenvednem az elvonási tünetektől? (Jövő hét szerdán megyek a pszichiáteremhez, de érdekelne a véleményetek.)



2022. jan. 20. 21:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon okos vagy, hogy öncélúlag elkezded elhagyni a gyógyszereket. Biztosan viccből kellett szedned.
2022. jan. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Több hét vagy pár hónap... Az azonnali megvonással csak még több kárt okozol. Miért nem lett volna jó fokozatosan letenni őket, minimális és rövidebb ideig (1-2) tartó elvonási tüneteket okozva?
2022. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Tök jól, h változtatni akarsz, de ezt így nem szabad! Beszélj a dokiddal addig meg szedd. Fokozatosan kell leszokni ezekről
2022. jan. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy ostobaság volt az orvosod tudta nélkül dönteni a gyógyszerek abbahagyásáról. Ráadásul azonnal, és nem fokozatosan... A Convulex-et bipoláris zavarosoknak írják fel. Ha te is az vagy, akkor tudatosuljon benned, hogy a gyógyszerek szedése nélkül minden rosszabb lesz.
2022. jan. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ezt így nem szabad csinálni. Nekem már egyféle gyógyszer hirtelen elvonása is olyan rosszullétet okoz, hogy rendre mentő visz el...
2022. jan. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Be is fogsz fosni pár hét múlva.
2022. jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22%
Ezek a fos kemikáliák nem gyógyszerek... csak a tüneteket enyhítik. Az igazi gyógyszer az egy normális társadalom lenne, nem ez az idegbajos szemét. Addig is kitartás...
2022. jan. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok. Egymagad eldöntöd, dokinak nem szólsz, rosszul teszed le, és még ide panaszkodni is csak utólag jössz.

Eltarthat pár hétig, de mindegy is, mert eközben visszajönnek annak a tünetei, amire szedned kellett volna, úgyhogy csöbörből vödörbe.

2022. jan. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Én 3 év után hagytam abba egyik napról a másikra, és nem volt sem elvonási tünetem, sem más következménye... Meg amúgy sem volt hatása a gyógyszereknek, csak rosszul voltam tőlük. (Testileg.)
2022. jan. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%
Minden vágyam, hogy egy gyógyszereit elhagyó skizofrén járkáljon közöttünk 😄
2022. jan. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!