Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent ez az orvosi...

Mit jelent ez az orvosi kifejezés? (+EKG)

Figyelt kérdés

"A szív balra 1 hu maius"

EKG adatok:

fr: 79/min, s.r. PQ:150ms, meredek tengelyállás, QRS:96ms, V2-5-ig emelt J-pontból induló asc. ST-k, egyebekben ie ST-k, poz. T-k, QTC:414ms. QT: 360ms.



2022. jan. 21. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Elektrokardiográfia, a szívizom működésének elektromos vizsgálata .

A leletet nem tudom diagnosztizálni,nem vagyok orvos .

2022. jan. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyilván az EKG-t tudom mi az:D A magyarázandó kifejezés pedig a "A szív balra 1 hu maius" lenne, melyhez azért csatoltam az EKG adatait, hogy annak fényében kell értelmezni a kifejezést. Gondolom, mint sok más orvosi kifejezés, ez is kontextustól függ. Kérem, válaszoljanak olyanok is, akik értenek hozzá.
2022. jan. 21. 14:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
a szív balra 1 harántujjal nagyobb (a normálisnál).
2022. jan. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A szív nagyobb a normálisnál, ez általában arra enged következtetni, hogy elégtelen a működése (=szívelégtelenség), és a szerv megnagyobbodással kompenzálja a gyenge szívizmot.
2022. jan. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem. 21 évesen ez fura, gondolom ez egyéni adottság, nincs vele semmi gond. Az EKG-m tökéletes, nincs hosszú QT meg hasonlók.
2022. jan. 21. 17:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahogy már leírták, a szíved balra 1 harántujjnyival nagyobb, annyival egészíteném ki, hogy V2-V5 elvezetésben az eltérés jelenthet bal szívfél megnagyobbodást, de így láttatlanban nem szeretnék hülyeséget mondani. Ha panaszt nem okoz, akkor minden rendben van
2022. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!