Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért vagyok folyamatosan...

Miért vagyok folyamatosan náthás október óta?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem, október óta nem tudok ki menni a megfázásból, pedig forró teákat is iszok és gyógyszert is szedek. Van amikor ki megyek pár napra, esetleg egy hétre aztán megint vissza esek. Orr fúlyás, kiszáradás, és köhögés, de nem hurutos, hanem száraz, viszont az sem a megszokott formában, érzem, hogy köhögni kell, de nem tudom ki köhögni magam, és közben öklendezek. Nagyon zavaró, és ebben a járvány helyzetben nem is lenne ajánlott társaságba menni, de több hónapon át nem lehet folyamatosan otthon. Esetleg van valami házi praktika vagy bármi, hogy ne kelljen ezt a téli és őszi időszakban végig szenvednem?
2022. jan. 21. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem az alacsony páratartalom miatt kiszárad a szemem és ezért sokszor mint "nátha" jön ki a dolog. Lehet porallergia is a háttérben.
2022. jan. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Porallergia esetén, van bármi ellene, vagy az év minden napján ilyen rossz lesz a helyzet? Egyébként nem tudok semmi allergiáról, hogy lenne nekem, tehát ez meglepő számomra.
2022. jan. 21. 16:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem kb mikor bejön a fűtési szezon akkor szokott ez lenni, máskor nem igazán. Ilyenkor nagyon lecsökken a páratartalom, plusz a radiátor ha nincs rendesen takarítva akkor köpi vissza a port a szobába. Nekem az segített, hogy radiátort letakarítottam plusz párásítok.
2022. jan. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Melyik oltást kaptad? A harmadikat felvetted már?
2022. jan. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet rossz az arcüreg, az allergia miatt ha van a folyamatos gyulladás révén könnyen elkaphatsz más fertőzéseket is. Nekem ez volt, ciszta is kialakult ami elzárta és egyfolytában náthás voltam arcüreg gyulladással együtt. Megműtöttek, azóta jobb, tejet is próbálom kerülni ami ráerősített a pollenallergiára, minden fürdéskor kimosom az orrjárataimat. Emellett rendszeresen szedek C, D vitamint, Cinket, mellette egyéb vitaminokat is néha. Nem nagyon voltam beteg 2 éve.
2022. jan. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megpróbálom az összes módszert amit írtatok, hátha jobb lesz. Egyébként vitaminokat én is szedek, a d és a c vitamin mindig van itthon, igaz tabletta formában nem minden nap, de szinte minden nap eszek gyümölcsöt, pl a narancs, azt nagyon imádom meg a kiwit, állandóan van itthon, és eszem is, vagy még le facsarni is szoktam a narancsot, és csak a tiszta levét iszom. 😄

#4 nem vettem fel egy oltást sem, és nem is szeretném. 😄

2022. jan. 22. 10:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!