Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hónapok óta tartó !nem!...

Hónapok óta tartó !nem! felfázás, mi lehet ?

Figyelt kérdés

Már a harmadik orvos előtt állok, aki fejét vakarva közli velem, hogy ő sem tudja mit tehetne, mert makk egészséges vagyok, legalábbis papíron.


A problémám novemberben kezdődött egy felfázással, fosfomycin exeltis port kaptam rá, kettőt is. Nem gyógyított meg, de legalább egy hétre elviselhetőbbek voltak a tüneteim. Háziorvos, urológia és nőgyógyászati vizsgálatokon túl is, tanácstalan vagyok az orvosaimmal együtt. A problémám egyszerű, a vizeletürítés fájdalommal jár, illetve az azt követő pár perc, más panaszom nincs. Reménykedem benne hogy bárki, aki hasonló helyzetben találta magát, vagy pont ugyan ebben, meg tudja mondani, hogy hova fordulhatnék, vagy netán hogy mi bajom lehet. Előre is köszönöm a válaszokat.


2022. jan. 24. 00:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Esetleg kő?
2022. jan. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gyulladás. Igyál rá gyógyteát
2022. jan. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Orvosok szerint se kövem, se gyulladásom nincs, tőzegáfonya teát ittam, napi szinten 1-2 litert, de már rá sem bírok nézni. :c
2022. jan. 24. 13:31
 4/8 A kérdező kommentje:
Rejtély megoldva : PCOS + Vastagbélgyulladás. Tegnap jártam egy magán nőgyógyásznál, és szerencsém volt, mert a doki nagyon komolyan vett engem. Mivel egy átlagos vizsgálat alatt nem talált semmit, megkérdezte tőlem, hogy végezhet-e hüvelyi ultrahangot. Belementem, és láss csodát, megvan az eredmény. Közölte velem, hogy be van gyulladva a vastagbelem, de olyan súlyosan, hogy átterjedt az egész alhasi részre, és ezért kellemetlen mosdóra mennem. Hamar kiderült, hogy mi is okozta. Tisztában voltam vele, hogy a kenyér hasfájást, a tej pedig hasmenést okoz nálam, mégis egész életemben fogyasztottam ezeket. Közölték velem, hogy vagy laktóz és glutén mentes étrendre váltok, vagy ennél csak rosszabb lesz. Nagyjából 2-3 hét múlva, ha követem az új étrendet érzek majd némi javulást. Majd szépen lassan rendbe is jövök. Köszönöm annak a két embernek aki próbált segíteni. Én pedig leírtam a történetem, hátha segíteni tudok valakinek, aki hasonló helyzetben találja magát. :)
2022. febr. 3. 14:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Vizelet tenyésztés volt?
2022. febr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tenyészetet nem csinált, vagy írt elő egyik orvos sem. De ezt be tudtuk itthon annak, hogy laborba most átlagosan 28 napos várakozási idő van a covid óta. De maga vizelet vizsgálat volt urológusnál, amit a rendelőben meg tudtak csinálni, az 100% negatív volt mindenre, uh-n is minden rendben találtak ott.
2022. febr. 4. 11:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Atya úr isten!!! Azonnal menj be Synlab-ba és kérj egy steril tartályt vizelet mintához és másnap a reggel a reggeli legelső vizeleted add le tenyésztésre, ha nincs erre 8000 ft-od, akkor pedig a háziorvosod hívd fel hogy írjon ki vizelet tenyésztésre! Nekem is negatív lett a gyorsteszt és rámondták semmi bajom, aha aztán hónapokkal később már vért pisiltem és vesegyulladásom lett!!! A nődokid meg szintén idióta, mert UH-val nem lehet semmiféle gyulladást kimutatni, főleg nem gluténérzékenységet megállapítani! Kenet tenyésztést csinált egyáltalán hüvelyből vett mintából? Ne hagyd magad ennyire átverni, ezek nem orvosok hanem barom kuruzslók, akik csak a pénzed akarják...
2022. febr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen csinált hüvelyből vett mintát, az teljesen rendben volt. A vastagbélgyulladást onnan mutatta ki a hüvelyi uh,-val, hogy méhen belül ilyen sötét csíkok látszódtak. De megfogadom a tanácsod és kérek vizelettenyésztést, mert őszintén szólva, én sem hiszem, hogy az okozná a jelenlegi problémám.


De se lázam, se derékfájásom, se hasfájásom nincs, és nem is érzékeny a has vagy a vesetájék nyomásra vagy ütögetésre.


Már 4 hónapja tart, és minden hónapban van pár nap, amikor szinte egyáltalán nincsenek tüneteim, meg vannak olyan napok amikor csak sírni jár belém a lélek, mostanában felkelés után az első 3-4 óra kritikus, de utána mintha semmi bajom nem lenne. Furcsa az egész helyzet, főleg nekem, az elmúlt 10 évben szerintem egy kezemen megtudom számolni hányszor jártam orvosnál.

2022. febr. 4. 12:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!