Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Memória problémák maradhatnak...

Memória problémák maradhatnak a covid után?

Figyelt kérdés

Novemberben fertőződtem meg, enyhe lefolyású volt, kb. 2 nap enyhe gyengeség és hidegrázás.

A felgyógyulástól egy hónapra lett először panaszom, hallásvesztéssel kezdődött, fejfájások, aurás migrén, zavaros gondolkodás, képtelenség koncentrációra, multi-taskingra.

Mostanra a hallásvesztés elmúlt, migrén ritkán van, viszont figyelni ugyanúgy nem tudok, se koncentrálni, ködös az agyam a nap felében, plusz a memóriám is szörnyű.

Ahogy észrevettem a lexikális tudásom nem romlott, a régebbi dolgokat könnyedén felidézem, viszont a rövidtávú szörnyű. Nem feltétlen komoly dolgokra gondolok, tehát fel tudom idézni, hogy mi történt tegnap, viszont sokkal több erőfeszítésbe és kirakózásba kerül. Illetve olyanokat csinálok, hogy teázok, majd hiába fogyott el, ugyanúgy érte nyúlok, hogy igyak. Másik példa, küldtem egy üzenetet páromnak, majd 2 perc múlva leírtam még egyszer ugyanazt.

Azt vettem észre, hogy talán a figyelem hiánya miatt lehet ez. Pl. a teás esetnél, hiába ittam meg a teát, közbe mást csináltam vagy máson járt az agyam, ezért nem realizáltam, hogy elfogyott. Tehát lehet a koncentrációhoz van köze.

Semmiségnek tűnhetnek a dolgok, de egészséges kognitív képességek után ilyennek lenni szörnyű és nagyon ijesztő.

Általános neurológiai vizsgálaton voltam, ott azt mondták minden rendben. Laboreredményeim tökéletesek.


Lehet post-covid tünet?

Tapasztalt valaki hasonlókat?



2022. jan. 28. 13:51
 1/3 A kérdező kommentje:
Illetve amikor ködös az agyam, olyankor a látásom is zavaros, néha homályos.
2022. jan. 28. 13:54
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Személyes tapasztalatom nincs, de ha beírod googleba hogy post covid memóriazavar akkor ad ki találatokat így nem hiszem hogy egyedi eset lennél. Meg ha jól emlékszem egyszer olvastam már ezen az oldalon egy hasonló kérdést de nem találom. (Lehet másik oldalon volt.)
2022. jan. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen a google ad talalatot, csak erdekelt van e itt egyeni tapasztalst, amit nem a szaklapok irtak le.
2022. jan. 28. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!