Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit mond a háziorvosotok...

Mit mond a háziorvosotok covid fertőzés utáni oltásról? Ha igazoltan magas az ellenanyag szint az oltással kombinálva okozhat problémát?

Figyelt kérdés

Sajnos jelenleg sehol sem találok ezekre választ. A háziorvosom pedig kissé félvállról veszi az ügyet.

Január elején lettem igazoltan covidos. Pedig tervben volt a 3.oltás, de mivel egész ősszel hol ezt hol azt kaptam el (vszeg a gyerekem minden hazahozott betegségét) így eddig nem mertem.

Most pedig 3100 az ellenanyag szint a véremben, a fertőzés után közel 1 hónappal. Ezt kiemelkedően magas értéknek írja a labor. (A papíron 3270 a max)

Van ilyen jellegü tapasztalat a környezetetekben?

Ti egyaltalán felveszitek a 3.oltást?

Nekem jelenleg nagyrészt 2 féle ismerősöm van. Aki már rég felvette a 3.oltást vagy akinek megvan a 2 és egyenlőre nem tervezi a harmadikat még felvenni.

Ellenanyag szintet nem nagyon nezetnek.

Viszont sokak háziorvosa a fertőzés után 4-6 hónappal javasolja csak a következő oltást.



2022. jan. 29. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Pont így vagyok vele, novemberben átestem a covidon, teszt akkor nem volt, de biztos voltam benne, hogy az, igazam lett. A negyedik oltásom lassan időszerű lenne, de nem fogom még kérni, mert laboratóriumi antitest tesztet csináltattam, ahol nagyon erős védettség jött ki. Szóval én tuti halasztom.

Amúgy tényleg az a jelenlegi kommunikáció az első kettő-három oltás esetében, hogy nem számít az ellenanyag szint, akár már a gyógyulás után is lehet közvetlenül oltatni. A negyedik még kérdéses, ott megoszlanak a vélemények, kiknek ajánlott igazán.

2022. jan. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az is a baj esetemben, hogy pcr tesztet nem csináltattam, csak gyógyszertárit így én még a védettségimet is elveszitem majd az új törvény értelmében, fenruár 15-el pedig magas az ellenanyag szintem. De sajnos az nem számít. És csak 2 oltásom van. Felvenném én a harmadikat, de az egészségemet nem szeretném kockáztatni. 1-2 hónap múlva megnézetem újra és átrágom magamban a kérdést akkor megint.

Írjon még ha van akinek tapasztalata, meglátása van!

2022. jan. 29. 14:11
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Minél több oltás, annál gyengébb lesz az immunrendszer és egyre több betegséget fogsz "elkapni".
2022. jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

El nem tudom képzelni, hogy mi visz rá valakit arra ilyen helyzetben, hogy egyáltalán elgondolkodjon az oltáson. Ha a harmadikra készültél, akkor vélhetően már nem sokat védhetett az első kettő. Elkaptad, mivel itt vagy, túlélted. Tény, hogy az átesettség sokkal nagyobb védelmet ad az oltásnál, még ha az ellenkezőjét hazudják is.

Tehát összegezzünk: Jelenleg "tombol" egy enyhe náthát okozó vírus, amit jó eséllyel nem fogsz elkapni még jó ideig, ha mégis, könnyebben átvészeled, mint az elsőt. Van "ellene" egy oltás, ami valójában nem is ellene, hanem elődei ellen van, 40 százalékos a hatékonysága, cserébe még jobban legyengíti a már amúgy is legyengített immunrendszered.(Vajon miért kaptál el mindent a gyerekedtől? Gondolkodtál már rajta?) Ezen kívül simán lehet mellékhatása.(Akkor is, ha az első kettőt jól viselted.) Mindezt miért? Hogy kapj egy semmire se jó kártyát? Tényleg fontosabb egy koncert az egészségednél? Akkor hajrá! Megéri 😉

2022. jan. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Először is, de (!) gondolkoztam rajta, hogy miert kaptam el mindent a gyerekemtöl. És lehet, hogy van köze az oltáshoz, de mivel most került először közösségbe az őáltala hozott betegsegek nagyrésze számomra is idegen, vagy ezer éve nem találkoztam vele. A legtöbb hasonló élethelyzetben lévő ismerősöm is ugyanígy van/volt. És mondhatjuk hogy ők is oltottak, de az idősebb generációs ismerősök, rokonok is mind emlékeznek ilyen időszakra (magukra nézve is) a gyerekük közösségbe kerülésének idején.

Másodszor, abszolút nem vagyok oda az oltásért, pláne nem a harmadikért. De a legtöbb országba már nem lehet enélkül beutazni, és az én munkámban erre szükség lehet. Emellett a munkáltatóm a 2 oltàst is kikövetelte, feltételezem a 3-at is ki fogja. Felmondani pedig egyenlőre nem szeretnék és ilyen okból nem is fogok. Elég speciàlis területen dolgozom ugyanis.

Végül szeretnénk még gyermeket vállalni a közeljövőben és örülnék ha gond nélkül ellàtnànak a rendeléseken. És a babámat sem szeretném elvesziteni a covid miatt. Hozzáteszem amig ilyen magas az ellenanyag szinten addig biztos nem oltatok.

Koncertre nem járok, étterembe is ritkán. Anélkül kibirnám.

2022. jan. 29. 16:02
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Te most komolyan kockáztatod az egészségedet a munkahelyedért, az utazásokért? Sokan beoltatták magukat a védettségi kártyáért tavaly, mert az volt egy darabig, hogy étterembe, szállodába nem lehet menni. Aztán gyorsan elálltak ettől, mert üresek voltak a vendéglátóhelyek. Azért nem árt kivárni, amíg lehet, hogy tényleg úgy lesz-e, ahogy most eltervezték.
2022. jan. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért ennyire még ne szaladjunk előre. Bízom benne, hogy lesznek olyan lojálisak hogy ha orvos ellenzi ilyen ellenanyag szinttel akkor egyenlőre nem fogják erőltetni. De tény, hogy nem szeretném elvesziteni a munkahelyemet. Meglátjuk. De itt már nem arról szólnak a válaszok, amit kérdeztem...
2022. jan. 29. 17:08
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Semmilyen egészségügyi kockázattal nem jár ráoltani bármekkora ellenanyagszinte sem. Általánosságban a leírt ellenanyagszint mellett lazán elkapható ismét a covid, ugyanakkor a közelmúltban átvészelt vsz. omikron fertőzés nyújt egy rövid távú védettséget. Én február végén oltatnék, de ha nem szeretnéd elveszíteni az igazolványt a február közepi oltás sem fog semmilyen gondot okozni.

Ha egy orvos most nem javasolja neked az oltást még 1-2 hónapig az nem a magas ellenanyagszint miatt lesz, hanem a néhány hete átvészelt fertőzés miatt.

Az oltásellenesek nyugodtan pontozzanak le, ez attól még így lesz.

2022. jan. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Kedves Utolsó!

Amit Te ide leírtál, az természetesen megfelel a jelenlegi eljárásrendnek, de egyáltalán nem jelenti azt, hogy a magas ellenanyagszintre történő ráoltás teljesen veszélytelen volna. Igenis lehet egészségügyi kockázata, ugyanis két esetet is láttam, ahol magas (0,8 határértéktől +, 295 U/ml értéknél) ráoltottak és mindkét esetben myocarditis lett a vége. Ezt az orvosok a balatonfüredi szívkórházban alá is támasztották, persze csak szóban, informálisan. Ki merné másképpen?! Nem biztos, hogy ilyen magas ellenanyagszint esetén az immunrendszer szívesen vesz még egy kivülről kapott pofont, amely arra utasítja, hogy orrba- szájba gyártsa a tüskefehérjét, ha kell, ha nem!

2022. febr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!