Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi miatt lehet a szapora...

Mi miatt lehet a szapora szívverés, magas vérnyomás, légszomj?

Figyelt kérdés
Egy hete bevitt a mentő a kórházba, mert elájultam. Ott kivizsgáltak, és azt mondták, hogy nincs semmi szervi bajom, hanem érzelmi kimerülés miatt ájultam el (én tudom az okát). Egy éjszakát a pszichiátrián töltöttem, de azt mondták, hogy nem szorulok kezelésre és nem is írtak fel gyógyszert. Enyhe depressziót és szorongást állapítottak meg, és hogy keressek fel egy pszichológust. Viszont ezután az alkalom után többször is jelentkezett az utána való napokban rosszulét, ami szerencsére azóta elmúlt, és már több napja nem lettem úgy rosszul, hogy összeessek. Voltam a neurológián is kivizsgáláson, CT alapján kisebb agyi infarktusra gyanakszanak. Az ájulás óta állandóan ingadozik a vérnyomásom, egyszer nagyon magas, egyszer normális, egész nap heves szívdobogás érzésem van, akkor is, ha nem szorongok, és remeg a kezem is. Én már fejlődést érzek az első pár naphoz képest, és talán lelkileg is jobban vagyok kicsit, viszont nem értem ezeket a testi tüneteket akkor. Ma például rám tört a légszomj is, azt éreztem, hogy nem kapok egyszerűen levegőt, és ez már tényleg megijesztett. Kértem időpontot pszichológushoz TB alapon, de még két hét, mire elkezdhetek járni, és nem hiszem, hogy heti egy alkalom megváltaná a világot. Azóta jógázok néha, sportolok kicsit, jógalégzést csinálok, de már több mint egy hete fennáll ez az állapot. Mitől lehet és mi lehet rá a megoldás, hogy elmúljon? 21/L

2022. jan. 31. 08:58
 1/10 A kérdező kommentje:
Hogy mondjuk egy példát, mikor bevitt a mentő, akkor 160/80 volt a vérnyomásom. Azóta csak ritkán ilyen magas, de szinte majdnem mindig 130 felett van. A pulzusom meg néha 110 felett van.
2022. jan. 31. 09:04
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ez az állapot évekbe telt, mire kialakult. Kb. ugyanannyi idő lesz megszűntetni.


A jóga, gyógyteák, sok folyadék jó. Sport, ami jól esik, valószínűleg alapból magas a pulzusod (katonaságnál van, akinek 40, de a 90 is bőven norm tartomány, nem mindegy, hogy mennyiről emelkedik fel). Később érdemes lenne valami pulzusemelős sportot is bevezetni, hogy lejjebb menjen, de ez is évekig tart majd.


Most pihenj sokat, csökkentsd a stresszt, aludj és aztán szép lassan építsd vissza a mindennapjaidat.

2022. jan. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem évekbe telt, igazából pár hét alatt történt az egész. Valószínűleg összeadódott a sok stressz, ami ebben a pár hétben ért. (előtte minden rendben volt az életemben).


Köszönöm a választ!

2022. jan. 31. 09:17
 4/10 anonim ***** válasza:

Amúgy egy horzsolás kb. egy hét. Egy vakbélműtét kb. egy hónap mire elkezdhetsz sportolni. Egy covid oltás után 6 hétig nem ajánlják a sportot. Egy csípőprotézis műtéttel 6 hétig nem ülhetsz kocsiba és utána még hónapokig nem jársz. Ne siettes semmit, hagyj a szervezetednek időt a regenerálódásra.


Szerintem kb. egy hónapon - 6 héten belül már jobban leszel annyira, hogy óvatosan visszatérhetsz a régi rutinhoz, persze magadat kímélve.

2022. jan. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Covid védőoltász kaptál?, mert a tüneteid alapján a tüskefehérje által okozott reakciók állhatnak, amit az orvosok soha nem fognak beismerni! Helyette pszichoszommatikaus tüneetnek veszik, és beutalnak a pszichiátriára! Amit ott kapsz gyógyszereket, még tovább ronthat az állapotodon, még szerencse, hogy nem írtak fel!
2022. jan. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, 3 oltást is kaptam.


Viszont biztos, hogy stresszreakció volt az ájulás, én is így gondolom.

2022. jan. 31. 09:52
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A tüneteid poszt covid tünetek lehetnek, nézz utána! Ezeket a tüneteket tipikusan a tüskefehérjék okozhatják! Nem pszichológiai okok vannak mögötte, hanem a covod oltások mellékhatásai!


A tüskefehérjék hatástalanítására vannak egyszerű és hatékony kezelések:


pld: NAC, ivermectin

C és D vitamin



https://www.youtube.com/watch?v=Xal9IAs43mI

2022. jan. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 Mármint, ha bejönnek, ne mondjuk azért biztosra. Az ivermectin-t meg ne ajánlgassuk már rendes orvosi felügyelet és szakvélemény nélkül mindenkinek. Pont ugyanaz, mint fűnek-fának ajánlani az oltást. Nem mindenkinek lesz tünetmentes, vállalod a felelősséget, vagy te is ugyanazt csinálod, mint a vakcinások?


De valami vitamint tényleg érdemes elkezdeni szedni. Nekem magnézium hiányom lett a covid oltás után. Görcsölt a hasam menstruációnál elég durván. Szóval tud furcsa dolgokat művelni.


Ha lesz még oltásod, akkor mindenképp olyankorra időzítsd, amikor nem stresszelsz. Szerintem a mellékhatások nagyon-nagy része elkerülhető lenne, ha az emberek hazamennének oltás után és 2-3 napot pihennének, meg 1-2 hetet nem sportolnának.

2022. jan. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8


Kb. 2 éve szedem az ivermectint, semmi mellékhatása nem volt!

2022. jan. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pánikbetegség
2022. jan. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!