Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valtoztatni kellene a vernyoma...

Valtoztatni kellene a vernyomascsokkenton?

Figyelt kérdés

Tegnap megmértem, és nem tudom hogy rosszul mért a műszer, de 70/49-et írt, azonnal megmértem még kétszer, másodjára 96 majd 106 volt az első számjegy.

Szedek gyógyszert 2,5mg-ot mert volt hogy 150 is volt.

Általában mindig jókat mérek, de ez a tegnapi nem hagy nyugodni.

23/f



2022. febr. 14. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy napi mérésből ne vonj le következtetést. A következő 1 hétben, napi 3 alkalommal mérd a vérnyomásod, amiket jegyezz fel és ha folyamatosan alacsony értéket mutat, akkor ezzel menj vissza az orvosodhoz.

A tegnapi nagyon alacsony értéknek ezer oka lehetett, akár egy front, hirtelen légnyomás változás. Csak az számít, ha folyamatosan alacsony vagy magas az érték.

2022. febr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azert gondoltam hogy rosszul mérhetett mert azt olvastam, ha harom meresbol az a valos amelyek ertekek kozelebb vannak egymashoz. 70esnél mar kb el kellett volna ajulnom nem? De nem volt semmi panaszom
2022. febr. 14. 10:09
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyebkent napi szinten mérem, főleg délutánonként kétszer, 110-125/65 között mozog, de van hogy olyan 100 környékén
2022. febr. 14. 10:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez minden embernél változó. Neked lehet, hogy 70-nél még semmi bajod, ahogyan nekem sem volt 220-nál, csak a 24 órás vérnyomásmérő mutatta ki.

Ha van rá lehetőséged, akkor te is kérj 24 órás mérőt, ami ugyan nem túl kényelmes, viszont az orvos sokkal pontosabb következtetéseket tud levonni a mért értékekből.

2022. febr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kaptam egy éve, azért szedem a gyógyszert. Akkor a legmagasabb 152/80volt, viszont az aznapi atlag 125/62 volt.

Csak attól félek, hogy egyszer úgy leesik hogy valami bajom lesz.

2022. febr. 14. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!