Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet, hogy Sclerosis multiple...

Lehet, hogy Sclerosis multiplexem van?

Figyelt kérdés
Tini fiú vagyok és kb 1éve jelentkeztek tünetek azok pedig:Mellkasszorítás, nehéz nyelés, meg lábgyengeség. Például fociba ez a helyzet nagyon előnytelen. Meg mikor nagyon sokat futok akkor a torkomnál a nyakamnál ilyen égő gócot, trutyit érzek. Valami gyógymód? Meg van rá esély, hogy ez lehet sclerosis multiplex? Vagy talán reflux?

2022. febr. 27. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Reflux és pánikbetegség keveredése.
2022. febr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A lábzsibbadás a pánikbetegségtől van?
2022. febr. 27. 18:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

14 éves koromban derítették ki, hogy sm vagyok. Ez nem az lesz. Ha az lenne, akkor a shubod igen elhúzódna, ami nem jellemző.

A mellkasszorítás végett én kardiológust keresnék fel.

Illetve igen, ez lehet pánikbetegségtől...

2022. febr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az mit jelent, hogy a shubod elhúzódna?
2022. febr. 27. 18:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az smben az állapotromlást shubnak nevezzük. Ezen általánosságban csak a szteroid (erősségtől függően 3 vagy 5 infúzió) segít. Nem a gyúrós szteroid, hanem leginkább a medrol. De az állapotromlás annyira rossz, hogy azt 1 évig tuti nem bírnád. Én anno a szalagavatóm előtt járni nem bírtam, és tolószékben voltam mert akkor volt shubom = rosszabbodott a betegségem.
2022. febr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És azóta van valami tüneted? Jól megy az élet? Hány éves vagy?
2022. febr. 27. 20:30
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
90%, hogy nálad ez pánikbetegség.
2022. febr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

22 vagyok, 2 shubom volt, 14 és 18 évesen. Azóta jól vagyok. Pedig terhelem magam rendesen (4-kor kelek heti 4x, és 20.30 érek haza mert ingázom az egyetemre).

Szerintem ez a betegség is nagyrészt fejben dől el. Engem megmentett konkrétan a kapcsolatom. A 18 éves kori shubom pedig tudom, hogy édesanyám elvesztése miatt történt..://

2022. febr. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

9-es sajnálattal hallom, remélem, hogy mindig egyre jobban leszel.:)

Úgy értettem, hogy fejben dől el, hogy ha megkapod a diagnózist, nem kell abbahagynod a sportot, vagy az életet amit élsz, mert szerintem akkor csak erősíted magadban a betegségtudatot. És az az, amit nem szabad.😊

2022. ápr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nem szabad elhagyni magunkat. De azért elég nehéz nem tudomást venni a betegségről, ha az az ember minden egyes napját befolyásolja. :/
2022. ápr. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!