Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anàlis fisszúràn nektek mi...

Anàlis fisszúràn nektek mi segitett?

Figyelt kérdés
28 éves nő vagyok, sajnos már a gáton is van most egy nagy repedés meg a végbélnyìlàsnàl is. Fáj a wczés és kicsit vérzik is. Egy pár hónapig nem volt, de most megint előjött. Reparon kenőccsel pár nap alatt elszökött múlni, de végleg hogyan lehet megelőzni?

#Anális fisszúra, végbélrepedés,
2022. márc. 11. 12:46
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*elszokott
2022. márc. 11. 12:46
 2/16 anonim ***** válasza:
Én voltam kétszer is orvosnál, először Proktis-M kenőcsöt kellett vennem. Ennek utánaolvastam, direkt javasolják ilyenre. Nem múlt el, vagy újra előjött, nem tudom, így újra voltam dokinál. Ekkor Rectogesic kenőcsöt írt fel. Ez receptköteles és csak 2 hónapig lehet használni. Nitrát tartalmú, és gyakran okoz fejfájást. Jelenleg még használom, márc. végén jár le a kezelés. Eddig még nem gyógyult meg. Hol jobb, hol rosszabb. Eléggé el vagyok keseredve. Egyébként a fejfájás miatt este ezt használom, reggel az előző kenőcsöt, így nem kell fejfájás gyógyszert szednem. Ezenkívül még hasznàltam kúraszerűen, és néha reggel most is használom a Neogranormont, ami hámosító. Ez akkor szokott gyorsabban segíteni, ha frissen kireped és viszket. Ezekkel tágítani, masszírozni kell a záróizmot, hogy oldódjon a feszülés, fájdalom, jobb legyen a vérkeringés és elvileg így tud meggyógyulni, de ez nekem elég elérhetetlennek tűnik.
2022. márc. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Mégegyszer megnéztem a kérdésed. Az nem garantàlható, hogy végleg elmúljon. Arra kell törekedni, hogy híg legyen a széklet, szakítsa fel. Ehhezpedig sok sok zöldséget és gyümölcsöt kell enni, szénhidrátdús étrend gyilkos.
2022. márc. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
*ne szakítsa fel
2022. márc. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 agykoponya válasza:

Kedves Kérdező!

Ahogyan előttem is írták, sok zöldség és gyümölcs. Napi 2-3 kanál durva őrlésű búzakorpa, mehet joghurtba, müzlibe..

Ülőfürdőzni kell. Tusfürdő, szappan tilos, wc papírhasználatot kerülni kell, csak vízzel mosni wc használat után. Én használtam kamillás fürdőt is a gyulladáscsökkentő hatása miatt.

Proktológus tud felírni jó kúpot és kenőcsöt és akkor a műtét elkerülhető.

A protokollban benne van a frontin is (a görcs megszüntetésére), de én nem szedtem, nem akartam rászokni.Tilos hashajtót szedni, mert csak ront a helyzeten.

Gondolom elég stresszes az életed - kinek nem az - az is okozhatja, h rendszeresen előjön.

A korábbi hozzászóló is írta a masszázs, nagyon jó, a legkönnyebb fürdéskor és érezni fogod, h mi az a pont ahol még nem fájdalmas és görcsöt finoman ki tudod masszírozni.

Nem egy-két nap alatt gyógyul és a nem megfelelő széklet egy nap alatt tönkreteheti egy hét munkáját.

Végleg megelőzni nem tudod.Étrendre kell figyelni.

Javulást nektek!

2022. márc. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló, milyen az a búzakorpa?

Útifűmaghéjjal próbálkoztam, rögtön ittam elkeverés után, de a végét már visszaöklendeztem.

2022. márc. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

6-os vagyok még mindig, 3 hónapja szenvedek repedéssel, iszonyú lassan javul. Februárban már öngyilkossági gondolataim voltak, akkora fájdalmat okozott.

Nekem is a Proktis M krém segít, de sajnos kizárólag az applikátor használatával + puha széklet.

2022. márc. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 agykoponya válasza:

Kedves 6-os!

[link]


Nem mondom, h finom, de joghurttal vagy müzlivel vállalható, sőt én rászórtam rántott húsra is, h meg legyen a napi 3 adag. :)

Embertelen fájdalom ez én tudom, aki nem tapasztalta el se tudja képzelni, hallottam olyanról, aki elájult székelés közben.

Én belladonnás végbélkúpot kaptam a proktológustól, utólag még kértem egy dobozzal, ami szükség esetén van itthon, ha érzem, hogy gond van.

Ha végképp nem javul, akkor sajnos műtét.

2022. márc. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Sziasztok! Sikerült meggyógyulnotok?
2023. máj. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szia én tettem fel a kérdést. Dulcosoft székletlágyitó folyadékot iszok és akkor nem jön elő a repedés ha nem kemény a székletem. Viszont ha nem iszok 1-2 hétig akkor megint kemény a széklet és megint jön a repedés. Szóval kb mindennap iszom, csak épp 2500 Ft kb és egy hétig elég..meg nem tudom, hogy folyamatosan inni egészséges e. De egyenlőre jobb mint a fájdalom.
2023. jún. 1. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!