Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covidos Hipochonderek, ti...

Covidos Hipochonderek, ti hogyan vészeltétek át a betegséget?

Figyelt kérdés
Nekem hamarosan lejár a karantén és még nem vagyok teljesen jól. Az igazat megvallva, ha nem tudtam volna, hogy koronás vagyok, két nap alatt túl lettem volna rajta, ahogy a párom, de sajnos pánikbeteg vagyok és minden percét végigrettegtem. Így még most is vannak tüneteim. A kérdésem az lenne, hogy aki hasonló cipőben jár mivel nyugtatta magát? Köszönöm a válaszokat!

2022. márc. 24. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem próbáld meg rendszerezni pontosan mitől félsz, mi az ami pánikot kelt benned az egész helyzettel kapcsolatban. Ha ez megvan akkor lehet könnyebb tovább is lépni ezeken. Nekem például az segített hogy megnyugtatott az a tény hogy x napja elkaptam de egyszerűen beteg vagyok is szerencsére nem kerültem kórházba, vagy nem lett valóban súlyos az állapotom, tehát jó az immunrendszerem és nem lesz ezentúl sem semmi baj. Tehát azt tudom javasolni szedd össze a félelmeidet pl írj listát és utána próbáld meg ellenérvekkel megcáfolni. Tudom az egész nem egy racionális dolog, de ilyenkor segíthet ha ebből az irányból közelít és meg :)

2022. márc. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én konkétan úgy, hogy az omikrontól nem féltem, mert ömlött a hír, hogy az nem olyan veszélyes és kevésbé támadja a tüdőt. És ezt az omikront kaptam el szerencsére.

Kereken 1 hét volt a nagyja, plusz még 1 hét, amíg csillapodott a köhögés, de inkább a meglevő krónikus köhögésem erősödött fel attól, hogy fertőzés illetve ACC-t kellett szednem, háziorvos előírta és szerintem ez is felerősítette.

Mindenesetre a második hét végére mentem utcára. Óvatos voltam.



Az omikrontól te se félj szerintem, jobbulást!



Nekem nem is maradt vissza semmi (a hurutos köhögésem rosszabb azóta is, de az egy enyhe náthától is rosszabbodik), az ismerőseimnek sem.

2022. márc. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!