Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet reflux?

Ez lehet reflux?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időden heti 1-2x egy erősebb büfögésnél egy kis gyomortartalom(nem tudom mi, mivel teljesen sosem jön fel) jön fel a nyelőcsövembe , amit aztán visszanyelek. Emellett rengeteget büfögök. Ezelőtt nem büfögtem sokat, de 2-3 hete főleg mozgásnál rengeteget büfögök. Ezek a tünetek pihenés során elmúlnak, és nem mindig jelentkeznek. Valamikor napokig semmi, aztán napi 1-2. Gyomorégés nincs. A háziorvosomnál voltam, azt mondta, hogy ebből még nem lehet megállapítani. Hogy derülhetne erre fény? Tükrözést nem akarok, mert nagyon érzékeny a garat reflexem. Már a spatula behelyezésénél is öklendezek.

2022. márc. 30. 16:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem egy tünetet. Sokszor kesernyés ízt érzek a számba. Mintha dohány füst lenne, viszont nem dohányzom, de éreztem már a szagát, és a számban is mintha azt érezném.
2022. márc. 30. 16:09
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt ez eléggé jellemzöen reflux.

Másrészt a tükrözésnél bódítást lehet kérni, semmiféle reflex-problémád nem lesz közben.

2022. márc. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben hogyan bizonyosodhatnék meg róla? Kérjek beutalót? Vagy szedjek savlekötőt? Vény nélkül lehet kapni, de a házi orvosom nem mond semmit.
2022. márc. 30. 19:09
 4/6 anonim ***** válasza:
A savlekötök nem érnek sokat, csak a tünetet kezelik, nem az okokat.
2022. márc. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem. Ezesetben hogyan lehet ezt kezelni vagy megszüntetni? Sokat ülök a munkám miatt.
2022. márc. 30. 19:16
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az étrend és étkezési szokások megváltoztatása sokat segített.

Sok víz és semmi üdítő, kávé, stb... Ideális esetben fogyni is lehet, ha mellőzöd az üdítőket, ami úgyszintén tud segíteni. Próbálj meg emeltebb fejjel aludni, hátha bejön és, ha dohányzol, a leszokás sem árt.

2022. márc. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!