Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek lehetnek a cukorbetegség...

Ezek lehetnek a cukorbetegség tünetei?

Figyelt kérdés
Rengeteg vizet iszok egy nap, 2,5-3 liter folyadékot szerintem simán megiszok egész nap, mindig szomjas vagyok, emiatt rengeteget is járok wc-re, egy éjszakát sem tudok végig aludni, kétszer mindig ki kell mennem pisilni egy éjszaka alatt. Ha éjszaka felébredek, pl éjjel 2-3-kor akkor gyakran azonnal éhes leszek, ilyenkor muszáj pár falatot bekapnom mert szédülni kezdek. A látásom is romlott az utóbbi pár hónapban úgy vettem észre, de nem tudom, hogy ennek lehet-e köze a cukorbetegséghez. Naponta kb 6-szor eszek, mert folyamatosan éhesnek érzem magam, viszont a súlyom az rendben van, 54 kg és 172 cm vagyok. Az éhgyomri cukromat mostanában kezdtem nézni, átlagosan 4,2-5,6 között van mindig. Háziorvoshoz jövőhéten megyek, addig is tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy kinek milyen tünetei voltak akiknél felnőttkorban alakult ki a cukorbetegség? 24/N Nagymamám cukorbeteg, így aggódok, hogy örökölhettem esetleg a betegségre való hajlamot.

2022. márc. 31. 22:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Az ehomi cukor alapjan ninvs cukorbajod, sztem nem vagy cukros. A sok etkezes meg allando ehseg lehet hogy valami vitamin/asvanyiaga hianyra utal
2022. márc. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy terheléses vércukor vizsgálatot mindenképp érdemes csináltatni, IR és hasonlók kizárására, de főleg a magad megnyugtatására.

Az éhomi cukor értéked alapján, biztosan nem vagy cukorbeteg!

2022. márc. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!