Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux és nehézlègzès?

Reflux és nehézlègzès?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre ha kicsit többet eszem,és nagyon ég a gyomrom,fel vagyok puffadva,akkor nagyokat kell sohajtanom és nem sikerül,és feszült leszek,ideges, feszülnek kezeim lábaim szédülök és fáj a fejem.

Mivel gyomorègès alkalmával tapasztalom és refluxos vagyok,ezért tippelek erre.


2022. ápr. 15. 18:11
 1/5 HellCatG válasza:
81%

Szia!

A reflux okoz nehézlégzést.

Illetve,ha esetleg megijeszt téged a nehézlégzés,és a feszülő érzés a végtagjaidban,akkor mégjobban kapkodni fogod a levegőt.


Csak nyugi.

Fontos,hogy kicsiket egyél,és ne egyszerre sokat.

Ne igyál szénsavas üdítőket,csak és kizárólag vizet.

Evés után ne feküdj le,illetve lefekvésnél tegyél egy-két párnát a fejed alá,és akkor nem fog annyira feljönni a sav alvás közben.

Tudom ajánlani az Acido-Git nevű szopogató/rágótablettát,nekem sokat segít,azonnal enyhíti a problémát. Illetve a Quamatelt is,de azt inkább csak elalvás előtt vedd be,mert akkor az gátolja,hogy éjjel is jöjjön sav. =)

2022. ápr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen nagyon megijeszt.

Ezért is írtam ki a kérdést,mert ma extra sok savam van az orromig érzem kb ,és fel is vagyok puffadva és nem marad abba mert tényleg ma nem figyeltem hogy mennyit eszem.

Köszönöm a tippet,ez a Pantrip vagy mi nem igazán segít .

2022. ápr. 15. 19:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyem,savtúltengés stb,mellkasi fájdalom,bepánikoltam,kaptam egy pánikrohamot amitől azt hittem infarktusom van,bevittek aztán közölték hogy hipochonder vagyok...
2022. ápr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen ismerős

Én is mindig rá pánikolok pedig az első kommentben is leírta a frankot és én is tudom és mégis

Most is éppen ez van ...

Azóta neked sikerült ezt leküzdeni?

Én próbálok ilyenkor a páromra gondolni de kell fél óra amíg lenyugszom

Lassan ha már bedugul az orrom akkor is így bepánikolok emiatt.

2022. ápr. 16. 15:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű,én speciel ilyenkor lefekszek és átélem a dolgot úgy hogy van mellettem valaki,vagy ott a telefonom és tudom hogy bármikor tudom hívni a mentőket,aztán egy fél óra múlva látom hogy hoppá még élek...
2022. ápr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!