Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit lehetne tenni, hogy jobb...

Mit lehetne tenni, hogy jobb legyen a gyomrom?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy pár éve küzdök székrekedéssel. Általában az van.Nagyon rossz a gyomor működésem, sokszor fáj is. Ez abban mutatkozik meg, hogy ha reggel esetleg nem tudok elmenni wc-re akkor egész nap fáj a hasam, szörnyen rossz a közérzetem és csak másnap tudok wc-ni. Van hogy hirtelen hasmenésem van gondolom a stressztől. Mit lehetne tenni, hogy normálisan működjön az emésztésem? 22 éves lány vagyok, elégé megvisel a dolog. Nincs ételalergiám meg semmi. Vizsgálatokon már voltam többször. Van olyan időszak amikor minden normális de általában csak egy ideig tart. Nagyon el vagyok keseredve.

2022. ápr. 27. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Sok folyadék, főleg víz, rostos zöldségek és gyümölcsök segítenek.
2022. ápr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak magadnak tudod kitapasztalni melyik ételre,hogy reagál a szervezeted.írd le egy papírra.

Illetve amit az első hozzászóló írt szintén hasznos.

2022. ápr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Reggel éhgyomorra próbáld ki, hogy fél liter langyos vagy meleg vizet iszol. Az is beválhat, ha paradicsomlét vagy más zöldségekből készült turmixot csinálsz. Az, hogy mi fog működni teljesen egyéni dolog, ki kell kísérletezni, hogy neked mi válik be. Nekem jó hatású még a natúr joghurt lekvárral vagy zöld saláta olívaolajjal meglocsolva a nap folyamán. Érdemes ebédre is rostos dolgokat enni főzelékek, mindenféle zöldséges étel. Több folyadékot is igyál napközben is. Az is fontos lenne, hogy az idegességtől fáj a gyomrod vagy valamelyik ételt nem bírja?
2022. ápr. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Rengeteg növényi rostot kell tartalmaznia az ételnek, mert az emészthetetlen rostok megkötik a vizet, ezáltal gátolják a béltartalom besűrűsödését és egyben kifeszíti a béltartalom a bélfalat, ami serkenti a perisztaltikus bélmozgásokat. Javasolható naponta 1-2 közepes nagyságú főtt cékla elfogyasztása. A tejsav baktériumokat tartalmazó élelmiszeres, pl. természetes élőflórával előállítot6 kefir, joghurt szintén hasznos, akárcsak a savanyított káposzta. Ez utóbbiból is érdemes naponta fogyasztani 2-3 evőkanálnyi mennyiséget.
2022. ápr. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó ez az amit én se tudok. Általában nem étkezés miatt fáj. Pl. ha elmarad a wc akkor szokott olyan érzésem lenni mint akinek tégla van a hasába. Sokszor van olyan hogy a jobb borda ív alatt fáj, illetve a hátam néha. Epe problémám nincs pár hónapja volt ultrahang vizsgálat a panaszok miatt. Étel undorom sincs, naponta többször eszek minden félét. Naponta fogyasztok gyümölcsöt és zöldséget is.

Egyre inkább félek elmenni bármerre mert vagy rámjön a hasmenés vagy azzal küzdök, hogy székrekedés miatt a hasam majd leszakad.😥 próbáltam már diétázni is orvosi javaslatra. Próbáltunk speciális tápszer keveréket ami az emésztést elősegíti.

Nagyon félek mert ki tudja mikor alakul ki bélelzáródás vagy egyéb dolog. Már arra is gondoltam vastagbél probléma, mert mindig olyan tájékon fáj leginkább. A legnagyobb baj az, hogy ilyenkor nem tudunk a munkámra, a suliban sem figyelni.

2022. ápr. 27. 10:16
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért is kérdeztelek erről, mert a gyerekeimnek is az egyetemi stressz miatt lettek gyomor panaszai, semmi szervi eltérés nem volt,de nagyon megnehezítette a napokat. Amikor pedig a sulinak vége lett szép lassan a panaszok is megszűntek. Lehet, hogy a nagy stressz és terhelés megszüntetése hozhat csak megoldást ebben a dologban kedves kérdező.
2022. ápr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsot. Egy ismerősöm, mondta nekem hogy Ibs okozhat ilyen tüneteket. Viszont nálam nem megállapított, hogy az lenne a bajom. Erre nincs valami módszer vagy esetleg vitaminok, kapszulák amik segíthetnének. A stresszt igen nehezen kezelem sajnos. Könyvelőként, és suli mellet nem könnyű.
2022. ápr. 27. 11:48
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
Első blikkre IBS-nek tűnik. Sajnos az akadémikus orvoslás ezzel nem nagyon foglalkozik.
2022. ápr. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!