Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elmentem egy mellkas röntgenre...

Elmentem egy mellkas röntgenre és ez lett az eredmény. Emellett végezhetek éjszakai munkát?

Figyelt kérdés
Három műszakban dolgozom,ami ugye magában foglalja az éjszakázást is. Elmentem vizsgálatokra, aminek a része volt a mellkas röntgen. A tüdőmmel rendben van minden, de a szívemmel úgy tűnik nem. A szívem bal oldala enyhén meg van nagyobbodva. Milyen további vizsgálatok kellenek ahhoz, hogy megállapítsák dolgozhatok e éjszakás műszakba ezzel az eredménnyel? Egyébként elég gyakran van szívritmus zavarom, ez éjszakás műszakba is elég gyakran előfordul, de eddig nem tulajdonítottam neki túl nagy jelentőséget. Van esetleg valaki akinek hasonló eredménye lett és tudna tanácsot adni, hogyan tovább? Köszönöm szépen előre is.

2022. ápr. 27. 13:57
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
95%
Alapvetően nem zárja ki az alkalmasságit, csak kérdés az, hogy ott nálatok mi az elvárás. Dönthetnek úgy is, hogy elküldenek kardiológiára. Attól is függ mennyivel nagyobb, lehet technikai oka is.
2022. ápr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Technikai oka ? Mármint hogy a felvétel rossz ?

Kedves Ypszilon 1980 én nem értem te vmi eü dolgozó vagy , vagy eü hobbista , látom a félkomoly válaszaidat , de olyan nem tudom hova rakni.

2022. ápr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs elvárás. Nem érdekli őket, ameddig tudsz menni, mész. Igazából csak a saját egészségemet féltem, mert 13 éve éjszakázok, és nem tudom milyen hatással lehet erre a meglévő szív problémára a további éjszakázás.
2022. ápr. 27. 14:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én abbahagynám és elmennék kardiológiára.
2022. ápr. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
#2:Ezt a kifejezést még nem is hallottam, hogy eü. hobbista, de nem vagyok az, 18 éve eü-ben dolgozok. Sajnos lehet technikai oka a röntgennek, nagyon sokszor ha pl. kicsit elfordulva áll az állványhoz, látszódhat nagyobbnak a szív árnyéka, de ugye azért kérdeztem azt is, hogy mennyivel nagyobb, nem mindegy. Ergo akármennyire is félkomolynak tűnik a válasz, ez egy nem ritka jelenség. Viszont így ennyiből nem lehet tudni, kellene az egész leletet látni, pl. aortáról írtak-e valamit, stb.
2022. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak érdeklődő laikus vagyok. Szerintem menj el kardiológiára, szívultrahang feltétlen szükséges. Tudtommal nem játék sem a bal kamra tágulata, se a falának megvastagodása, de az orvosok is részletesebb vizsgálatok után lesznek okosabbak.
2022. ápr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pontosan ez van az ambuláns lapon : A rekesz jó helyzetű, éles kontúrú.A sinusok szabadok. A tüdőkben kóros nem látható. A hilusi erek tágabbak, de pangás nem látható. A szív balra kissé nagyobb. Az aorta nem tágabb. Vélemény: mérsékelt cardiomegalia.
2022. máj. 1. 21:07
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj a háziorvosoddal, ha van M... kezdőbetűjűvel szerződése a munkahelyednek, az jobb, ha van rááldozható pénzed, akkor akármilyen magán, pl. Viola (nem tudom, ezeket, az M betűset vagy ezt mennyire szabad reklámozni, de nem véletlen nem írom ki ezt se) és egy szívultrahang nem árt.

Nem kell megijedned, előttem írt eü-s és szerinte is simán lehet technikai.

Viszont a szívultrahang olyan vizsgálat, ami nem árt amúgy sem.

2022. máj. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!