Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szív fájdalom félülő helyzetben?

Szív fájdalom félülő helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


23 éves fiú vagyok, két-három hete rámjön a bal oldalon, konkrétan a mellbimbóm alatt mellkasi fájdalom. Nem nagyon törődtem vele, de egy idő után biztos ami biztos, elmentem kardiológushoz. Nem talált semmit, de azt mondta, ha nem szűnnek a panaszok, menjek vissza, és feltesz 24 órás EKG-t.


Én pedig most, az elmúlt pár napban vettem észre, hogy a fájdalom mindig konkrétan akkor jelentkezik, amikor félülő helyzetben itthon edzek. Álló, fekvő gyakorlatok esetén nem.


Természetesen megyek vissza az orvoshoz.


Tapasztalt már valaki hasonlót? Mire számíthatok?


Áhh, nagyon félek, addig is mi lesz, amíg eljutok az orvoshoz.


Köszönöm szépen a válaszokat.



#ultrahang #fájdalom #mellkas #szív #EKG #félülő helyzetben
2022. máj. 1. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha gond lenne, azt látta volna. Szerintem vagy beszorul a levegő, vagy bordaközi izmok húzódása, megerőltetése.
2022. máj. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

mióta tart?

fokozódik, enyhül valamire ez a fájdalom?

kisugárzik valahová?

milyen jellegű? szúr, nyom?

mennyire fáj egy 10es skálán?

változott azóta a fájdalom, mióta elkezdődött?

2022. máj. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Általában reggel, délelőtt érződik könnyű séta, vezetés közben vagy félülő/fekvő helyzetben, hát azt kell mondjam, maszturbálás közben szinte mindig. Futásra, intenzív kardio edzésre nem jön elő. 1,5 hónapja voltam COVID-os, de én ezt előtte is éreztem, igaz, akkor picit máshogy. Kardiológus csináltat ultrahangot, 24 órás EKG-t, de szerinte minden rendben. Viszont a 24 órás EKG napján pont nem éreztem, szóval kicsit mégis vannak kételyeim. A refluxom, és az emiatti puffadásom gyanús még, de valahogy nem hinném, hogy emiatt lenne. Egy 10es skálán kb. 3. Nincs nehéz légzésem. Olyan tompa a fájdalom. Olyan érzés, mintha ide sugározna ki (bal oldal, mellbimbó magassága).
2022. máj. 18. 07:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Vérkép volt ? Refluxot én is írnám, nekem is csinált hasonló tüneteket, leginkább este.

Meg a hátfájdalom is, igaz nekem van gerincferdülésem, neked e téren minden okés ?


Lehet hüly,eség amit írok, de szívultrahang kimutatna minden jellegű elváltozást nem ?


Szóval nekem hátfájdalom, reflux, némi túlsúly csinált néha hasonló tüneteket.

2022. máj. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát nem túl jó a tartásom, az tény. A szívultrahang szerintem is kimutatta volna ha nagy baj van (remélem).
2022. máj. 19. 12:11
 6/6 anonim ***** válasza:
valószínűleg izomfájdalom az oka, csinálj testtartás gyakorlatok, nyújts egy picit többet
2022. máj. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!