Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetne pár kérdésem azokhoz...

Lehetne pár kérdésem azokhoz akik át estek a covidon? Sajnos pozitív lett a gyors tesztem.

Figyelt kérdés

Mik voltak a fő tünetek ha voltak?

Meddig tartottak?

Súlyosabb vagy enyhébbek voltak?

Van-e poszt covid tünetük?

El vesztették-e az ízlelésüket és szaglásukat teljesen vagy részben?

Mikor jött vissza az ízlelésük és a szaglás teljesen?

Be voltak-e oltva vagy sem?

Hány oltásuk volt ha igen?

Milyen gyógyszerrel kezelték magukat?

Mikor volt negatív a gyors teszt?

Kellett valami igazolás a munkaadó felé hogy meg gyógyultak?

Meddig tartott a karantén 7 vagy 14 nap?

Tényleg már csak 7 nap a karantén utána gyógyultnak számít az ember?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2022. máj. 3. 08:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb egyik óráról a másikra gyenge lettem, köhögtem, folyt az orrom, 1 napig enyhe lázam és hőemelkedésem volt felváltva. Hétfőn kezdődött, szerdán lett pozitív a gyorsteszt (többet nem is csináltak). Kedd du-tól csak a köhögés és az orrfolyás volt, ha a gyerekeknek az ovi és az iskola nem vett volna olyan véresen komolyan mindent eszem ágában sem lett volna teszteltetni, csak mivel nem szoktam lázas lenni felmerült, hogy mivan ha...

Ez most febr. elején volt.

Nem vagyok oltva. Nem vesztettem el a szaglást és az ízlelést, a köhögés maradt csak meg a karantén után (orvos által gyógyultnak nyilvánításig szólt, esetemben 11 nap) kb 2 hétig. Nem szedtem gyógyszert

2022. máj. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 hollófernyiges ***** válasza:
94%
Én három oltás után kaptam el az omikront februárban. Három napig náthás voltam, más tünetem nem volt, még hőemelkedés sem. Részben elment a szaglásom, de pár nap után az is rendbejött. Hivatalosan hét nap a karantén, ha a végén tünetmentes vagy; vagy az utolsó tünetmentes nap után három nap, negatív gyorsteszttel igazolva.
2022. máj. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

2x kaptam el oltas nelkul.

Először 2020ban, akkor 1 nap hoemelkedesem volt es 9 honapig nem ereztem izeket, szagokat. A 9 hónap alatt fokozatosan tertek vissza, de volt olyan pl. hogy rossz ize lett mindennek, reszben emiatt lettem vega, a hús volt a legdurvább.

Azota minden ok ezen a teren.

Ja és honapokkal később bedurrant a nyirokcsomom a semmiből, de úgy, mintha egy pingpong labda nott volna az allam alá. Ijeszto volt, de mas panaszom nem volt, 1 het alatt elmult. Az ellenanyagszintem masfel evvel később is relative magas volt.

Másodszor most év elején kaptam el, akkor 1 hetig nagyon rosszul voltam, foleg az izmaim fájtak és láz nélkül izzadtam folyamatosan. Viszont semmi posztcovid, azóta jol vagyok.

Az elsőnél nem teszteltek, a másodiknál igen, de csak gyorsat. Tunetek lezajlasa utan mentem dolgozni.

2022. máj. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok, az lemaradt, hogy paracetamolon kívül semmit nem szedtem egyik alkalommal se, de en AB-t sose szedek.
2022. máj. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mik voltak a fő tünetek ha voltak? Hátfájás, enyhe nátha.


Meddig tartottak? 2 nap


Súlyosabb vagy enyhébbek voltak? nagyon enyhe


Van-e poszt covid tünetük? nincs


El vesztették-e az ízlelésüket és szaglásukat teljesen vagy részben? nem


Mikor jött vissza az ízlelésük és a szaglás teljesen? -


Be voltak-e oltva vagy sem? igen


Hány oltásuk volt ha igen? 3


Milyen gyógyszerrel kezelték magukat? semmilyen


Mikor volt negatív a gyors teszt? a tünetek megjelenése után 5 nappal


Kellett valami igazolás a munkaadó felé hogy meg gyógyultak? nem


Meddig tartott a karantén 7 vagy 14 nap? szabadságon voltam, nem jelentettem a háziorvosnak


Tényleg már csak 7 nap a karantén utána gyógyultnak számít az ember? szerintem már annyi se, legutóbb azt olvastam, hogy tünetmentesség és negatív teszt esetén 5. nap

2022. máj. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A tünet orrfolyás volt, és semmi más, olyan 5 napig. Náthának is gyenge volt, és semmilyen maradéktünet nem lett utána.

Háromszor voltam oltva, és jó eséllyel az Omikront kaptam el idén januárban.

A házidoki vitaminon kívül semmit sem mondott.

A gyorsteszt a tünetek után egy nappal lett csak pozitív, előtte kétszer is negatív. Menet közben nem teszteltem, PCR nem volt, 10 napra rá negatív volt.

A munkaadó felé elég volt a táppénzes papír, illetve első munkanap reggel ott is volt egy gyorsteszt.

A doki azt mondta 10 napig marajak otthon, nekem meg nem volt sürgős kiszabadulni, szóval maradtam, bár akkor vezették be a 7 napot.

2022. máj. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Április elején voltam covidos oltatlan vagyok. Kislányom hozta haza az oviból. 2 nap láz, erős ízületi fájdalom, erős fáj és szem fájás 3 napig. Szag és iz vesztés 1 hétig de most sem a régi. Szájnyálkahártya gyulladás 4 napig. Azóta extrém fokú fáradság érzés ami egész nap tart xes állandó álmosság. Május 19 megyek vérvételre hogy mit hagyott bennem ez a nyavaja. De nekem sem köhögés, sem orr folyás nem volt és a kislányomnak sem. Viszont a 2 x oltott párom majd megfulladt napokig úgy kohogott és állandóan folyt az orra, és tüsszögött sokat.
2022. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Januari kovid oltatlanul.

Első nap laz izomfajdalom

Masodik harmadik nap faradsag es orrszarazsag. A maradek 1 hetben csak vartam a karanten véget.

Iz, szaglas megmatadt, postkovid nem volt.

Jobbulast

2022. máj. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2022. máj. 9. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!